Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Ďalšie dva Black Hawky pre OS SR

Minister obrany SR Peter Gajdoš v piatok 20. júla v priestoroch Vrtuľníkového krídla v Prešove slávnostne odovzdal vojakom do užívania dva nové viacúčelové vojenské vrtuľníky UH-60M Black Hawk (ev. č. 7641 a 7642). Súčasťou výzbroje Vzdušných síl Ozbrojených síl SR sú tak už 4 vrtuľníky tohto typu, pričom prílet ďalších 5-tich je očakávaný v priebehu nasledujúceho roka.

Čítať ďalej
  • 02.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Letecké opravovne Trenčín úspešne dokončili

opravu prvého afganského vrtuľníka


Letecké opravovne Trenčín dokončili generálnu opravu prvého vrtuľníka afganských vzdušných síl Mi-17V5 (ev. č. 717). Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave ho v sobotu previezli späť do Afganistanu. Kontrakt na generálne opravy tohto typu vrtuľníkov získali Letecké opravovne Trenčín v roku 2016 po tom, ako uspeli v rámci verejnej medzinárodnej súťaže agentúry NSPA (NATO Support and Procurement Agency).

Čítať ďalej
  • 02.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Cyprus Airways budou do Prahy létat i v zimě

Společnost Cyprus Airways oznámila, že bude provozovat lety do hlavního města České republiky i v zimní sezóně. Aerolinie zahájila provoz na lince mezi Prahou a Larnakou v červnu letošního roku, s lety operovanými v pondělí a v pátek. V zimní sezóně bude dopravce lety nabízet ve stejné dny, ale v jiné časy.

Čítať ďalej
  • 31.07. 2018
  • Letiště Praha

Emirates počtrnácté oceněny

na Skytrax World Airline Awards 2018


Letecká společnost Emirates vyhrála již čtrnáctý rok po sobě ocenění za nejlepší palubní zábavní systém na cenách Skytrax World Airline Awards 2018. Letecká společnost také vyhrála v kategorii Best Airline Staff Service na Blízkém východě.

Čítať ďalej
  • 31.07. 2018
  • Emirates

Knižné novinky