Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Wizz Air bude poskytovat cestovní pojištění

Nízkotarifový dopravce Wizz Air nedávno uzavřel partnerství s pojišťovnou Chubb. V rámci nově navázané spolupráce bude poskytovat jeho zákazníkům cestovní pojištění a pojištění pro případ zrušení letu.

Čítať ďalej
  • 15.03. 2017
  • Wizz Air

Bratislava je 8. letiskom východnej Európy

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave sa už 4. rok po sebe umiestnilo medzi Top 10 najlepšími letiskami východnej Európy. Vyplýva to z celosvetovej ankety Skytrax – World Airport Awards, ktorej výsledky oznámili včera večer v holandskom Amsterdame. Najväčšie slovenské letisko sa ako jediné letisko v SR umiestnilo v kategórii letísk východnej Európy, kde obsadilo 8. miesto.

Čítať ďalej
  • 15.03. 2017
  • Letisko Bratislava

Nové nízkotarifové zájezdy Eurowings

Eurowings představují „Eurowings Holidays“, značku zaměřenou na turismus, vytvořenou na základě spolupráce Eurowings a Tropo. Díky tomu jsou stránky Eurowings rozšířeny na cestovatelský portál s komplexní nabídkou. Sestavení nabídky probíhá přes zavedenou cestovní kancelář Tropo z Hamburku. Již se startem „Eurowings Holidays“ je v nabízeném portfoliu více než 15 000 hotelů, z nichž všechny mají dle Holidaycheck hodnocení nejméně 70 procent.

Čítať ďalej
  • 14.03. 2017
  • Eurowings

V Sliači hodnotili výcvikový rok 2016

Každoročne sa na úvod nového výcvikového roku v útvaroch Ozbrojených síl Slovenskej republiky vykonávajú veliteľské zhromaždenia. Hlavným cieľom týchto zhromaždení je komplexné zhodnotenie plnenia úloh predchádzajúceho výcvikového obdobia v procese napredovania a prispôsobovania sa novým výzvam a podmienkam v Ozbrojených silách SR a objasnenie hlavných úloh na ďalší výcvikový rok.

Čítať ďalej
  • 13.03. 2017
  • tks

Knižné novinky