Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Emirates zavádějí přikrývky z recyklovaných lahví

Aerolinie Emirates v rámci strategie udržitelných rozvoje vyvinula nové přikrývky z kompletně recyklovaných plastových lahví. Měkké a teplé deky vyrobené patentovanou technologií ecoThread jsou nyní k dispozici v turistické třídě všech dálkových letů Emirates.

Čítať ďalej
  • 19.01. 2017
  • Emirates

Reprezentační ples protiletadlového pluku se blíží

Již za měsíc zavládne ve strakonickém Domě kultury slavnostní vojenská atmosféra. V sobotu 18. února se tam od 20.00 hodin koná XVIII. reprezentační ples 25. protiletadlového raketového pluku, kterého se může zúčastnit široká veřejnost.

Čítať ďalej
  • 18.01. 2017
  • 25. plrp

Exkurzia budúcich polytechnikov v Prešove

Príslušníci vrtuľníkového krídla generálplukovníka Jána Ambruša plnia počas celého roka veľké množstvo úloh. Medzi tie najhlavnejšie patria obrana vzdušného priestoru Slovenskej republiky, priama podpora pozemných jednotiek, zabezpečenie leteckého výcviku so zameraním na letové úlohy doma a v zahraničí, zabezpečenie leteckej pátracej záchrannej služby a pozemnej pátracej záchrannej služby, ktorá je v neustálej 24-hodinovej pohotovosti každý deň či spolupráca s jednotkami Integrovaného záchranného systému pri eliminácii nevojenských a zmiešaných ohrození vrátane odstraňovania následkov spôsobených živelnými katastrofami, mimoriadnymi udalosťami, a s tým spojená záchrana osôb a majetku.

Čítať ďalej
  • 17.01. 2017
  • vkpo

Úspěšné ukončení projektu ESPOSA

Mezinárodní projekt ESPOSA, v rámci kterého byla česká společnost První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s. jediným koordinátorem, absolvoval k červnu loňského roku celkem 56 měsíců z 56 plánovaných. Projekt dosáhl většiny cílů s relativně malými odchylkami od původního plánu.

Čítať ďalej
  • 16.01. 2017
  • PBS Velká Bíteš

Knižné novinky