Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Prvé zoskoky zo Slovenských UH-60M

V dňoch 2 – 13. apríla 2018 sa v priestoroch Vrtuľníkového krídla (vk) Prešov uskutočnil výcvik pilotov na vysadzovanie výsadkárov pomocou padákovej techniky z UH-60M. Preškolenie výkonných letcov prebiehalo v spolupráci s americkým tímom, ktorý je momentálne vo vk Prešov a metodicky pomáha pri výcviku výkonných letcov.

Čítať ďalej
  • 20.04. 2018
  • Vzdušné sily OS SR

SR dostala ponuku na modernizáciu základní

Slovenská republika môže získať od Spojených štátov amerických finančnú podporu na modernizáciu leteckých základní Sliač a Kuchyňa vo výške 46 miliónov USD. Cieľom tzv. Európskej iniciatívy odstrašenia (European Deterrence Initiative – EDI) je podpora rozvoja obranných spôsobilostí predovšetkým v krajinách tzv. východného krídla Aliancie.

Čítať ďalej
  • 20.04. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Triedne skúšky riadiacich letovej prevádzky

a riadiacich bojového použitia


Dňa 17. apríla 2018 sa v priestoroch veliteľstva vzdušných síl uskutočnili triedne skúšky riadiacich letovej prevádzky na 1. a 2. triedu príslušníkov podriadených útvarov Vzdušných síl OS SR.

Čítať ďalej
  • 20.04. 2018
  • Vzdušné sily OS SR

Nový život pro Boeing 737 klasické generace

Po krachu letecké společnosti bmibaby v roce 2012 a následné čtyřleté odstávce v Lashamu, Kemble, Ras Al Khaima a Bournemouthu našel po úpravě interiéru na VIP pro 62 cestujících v první třídě nové uplatnění na snímku zachycený Boeing 737-300 u letecké společnosti Cello Aviation.

Čítať ďalej
  • 17.04. 2018
  • Václav Kudela

Knižné novinky