Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Anakonda na Aviatické pouti

Ten, kdo by očekával pouťové vystoupení krotitele hadů, bude jistě zklamaný, protože Aviatická pouť je známou leteckou podívanou a bude tomu tak i v případě již dvacátého osmého ročníku, který se uskuteční na pardubickém letišti 2. a 3. června 2018.

Čítať ďalej
  • 10.05. 2018
  • Aviatická pouť

Z Bratislavy pribudne nová linka do Maroka

Z Letiska M. R. Štefánika pribudne nová letecká linka do afrického Marrákeša v Maroku. Lety z Bratislavy do Maroka spustí letecká spoločnosť Ryanair od 30. októbra 2018 s frekvenciou 2 x týždenne. Lietať z BTS do Marrákeša sa bude každý utorok a v sobotu.

Čítať ďalej
  • 10.05. 2018
  • Letisko Bratislava

Expanze Wizz Airu přináší nový rekord

Nízkotarifová letecká společnost Wizz Air zveřejnila nejnovější statistiky provozu s novým rekordem v počtu přepravených cestujících v historii dopravce. Za posledních 12 měsíců přepravila víc než 30 milionů cestujících a provoz společnosti v celé Evropě se proti srovnávanému období loňského roku zvýšil o 24 %.

Čítať ďalej
  • 10.05. 2018
  • Wizz Air

Generál Hromek jednal v Kodani

na konferenci evropských velitelů vzdušných sil


O budoucnosti systému velení a řízení vzdušných sil jednali na konferenci EURAC (European Air Chiefs´ Conference) v dánské Kodani evropští velitelé vzdušných sil. Armádu České republiky od 2. do 4. května zastupoval nový velitel vzdušných sil brigádní generál Petr Hromek. Poprvé tak uskutečnil zahraniční cestu po svém ustanovení do funkce.

Čítať ďalej
  • 10.05. 2018
  • Armáda ČR

Príprava techniky na sezónnu prevádzku

vo Vzdušných silách Ozbrojených síl SR


Na základe príslušného nariadenia NGŠ OS SR sa od 16. marca do 30. apríla 2018 v podriadených útvaroch Veliteľstva vzdušných síl OS SR uskutočnila príprava osôb výzbroje a techniky, parkov a letísk na prevádzku v letnom období v roku 2018, ako jeden z dôležitých prvkov starostlivosti príslušníkov Ozbrojených síl SR o zverenú techniku.

Čítať ďalej
  • 10.05. 2018
  • Vzdušné sily OS SR

Knižné novinky