Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Olympijský dvouplošník vystoupí na Aviatické pouti

V letovém programu každé správné airshow se střídají dynamické ukázky s těmi klidnějšími, při nichž divák neobdivuje ani tak výkon leteckých motorů, ale o něco více se může věnovat sledování ladného pohybu létajících aparátů po obloze. Stejně tak tomu bude i ve více než pětihodinovém letovém programu letošní Aviatické pouti, která se uskuteční ve dnech 2. a 3. června na letišti v Pardubicích.

Čítať ďalej
  • 24.04. 2018
  • Aviatická pouť

Letiště Praha očekává desetiprocentní růst

Provozní výsledky Letiště Praha za první čtvrtletí roku 2018 potvrzují předpokládaný růst počtu cestujících, který se v tomto roce odhaduje okolo 10 %. Za první tři měsíce odbavilo Letiště Praha celkem 3 057 100 cestujících, zatímco za stejné období roku 2017 to bylo o více než 338 tisíc méně.

Čítať ďalej
  • 24.04. 2018
  • Letiště Praha

Wizz Air stavia nové výcvikové centrum

Letecká spoločnosť Wizz Airdnes oznámila, že na konci roka 2018 otvorí nové výcvikové stredisko. Bude pozostávať z dvoch najmodernejších plných letových simulátorov (Full Flight Simulator), jedného pevného simulátora (Fixed Base Simulator), simulátora na evakuáciu kabíny pre pasažierov a trenažéra na skutočné hasenie požiarov.

Čítať ďalej
  • 24.04. 2018
  • Wizz Air

Výcvikové lety lietadiel MiG-29

Príjemné bezoblačné počasie posledných dní využili piloti lietadiel MiG-29 na precvičenie letov skupinovej zlietanosti v malej, strednej a veľkej výške v zostave roja (4 lietadlá), ako aj na precvičenie taktického manévrovania v zostave dvojice a v roji. Zvládnutie tohto druhu letov je dôležitým predpokladom na úspešné a efektívne plnenie úloh bojového použitia pri zabezpečení ochrany vzdušného priestoru Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 23.04. 2018
  • Vzdušné sily OS SR

Knižné novinky