Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

S7 Airlines navýší počet letů z Prahy

Ruský dopravce S7 Airlines zahájil prodej letenek na druhou frekvenci letů mezi Prahou (PRG/LKPR) a ruským Novosibirskem (OVB/UNNT). Nové pondělní spojení bude v provozu od letní sezony 2018, a sice prozatím v období od 30. dubna do 22. října 2018. V současné době dopravce provozuje pouze páteční rotaci.

Čítať ďalej
  • 21.11. 2017
  • Jiří Kučírek

Z Bratislavy sa začne lietať do Tbilisi

Na Letisko M. R. Štefánika v Bratislave prichádza nová letecká spoločnosť! Gruzínsky dopravca Georgian Airways spustí od 27. marca 2018 novú pravidelnú priamu linku z hlavného mesta Gruzínska Tbilisi (TBS/UGTB) do Bratislavy (BTS/LZIB) a späť s frekvenciou 2x týždenne, a to každý utorok a piatok.

Čítať ďalej
  • 21.11. 2017
  • Letisko Bratislava

Aero dokončilo vývoj letounu L-39CW

Podnik Aero Vodochody Aerospace má nakročeno k tomu, aby mohlo od příštího roku začít dodávat zákazníkům remotorizaci stávajících letounů L-39. Letovými a pozemními zkouškami byla úspěšně dokončena vývojová fáze projektu L-39CW s motorem FJ44-4M od výrobce Williams International a s novou avionikou.

Čítať ďalej
  • 20.11. 2017
  • Aero Vodochody Aerospace

Knižné novinky