Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Qatar Airways do Prahy nasadí A330

Od zahájení pravidelného provozu nové linky Qatar Airways z katarské metropole Dauhá do Prahy neuplynul ještě ani den a už byly ohlášeny změny dotýkající se této trasy, naštěstí velmi pozitivní.

Čítať ďalej
  • 23.08. 2017
  • Jiří Kučírek

Cathay Pacific plánují nákup 32 A321neo

Hongkongské aerolinie Cathay Pacific podepsaly s Airbusem memorandum o porozumění, týkající se nákupu 32 jednouličkových letadel A321neo. Uvedené letouny budou mít základnu v Hongkongu a přispějí k modernizaci současné flotily regionálního dopravce Cathay Dragon čítající v současnosti 15 strojů A320 a osm A321.

Čítať ďalej
  • 23.08. 2017
  • Airbus

Wizz Air přestane létat z Brna do Eindhovenu

Letecký dopravce Wizz Air oznámil ukončení pravidelné linky Brno - Eindhoven. Poslední odlet z brněnského letiště je naplánován na 28. října 2017. Toto spojení na brněnském letišti funguje již od roku 2011. Přesný důvod rozhodnutí provoz linky ukončit dopravce prozatím nesdělil.

Čítať ďalej
  • 23.08. 2017
  • Letiště Brno

Prípravy na SIAF 2017 vrcholia

Ako každý rok aj tohtoročný posledný augustový víkend bude na Leteckej základni Sliač patriť Medzinárodným leteckým dňom SIAF 2017. Najočakávanejšia letecká udalosť roka na Slovensku si vyžaduje v prípravnom období množstvo úsilia a prostriedkov ku svojmu uskutočneniu. Príslušníci Leteckej základne Sliač počas letných prázdninových mesiacov pracovali v plnom nasadení, aby už v poradí 7. ročník prebehol v úplnom poriadku bez najmenších nedostatkov.

Čítať ďalej
  • 23.08. 2017
  • tks

Knižné novinky