Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Na počesť stíhacieho pilota

Začiatkom roka 2017 si príslušníci Taktického krídla generálmajora Otta Smika Sliač pripomenuli 95. výročie narodenia najúspešnejšieho slovenského stíhača pôsobiaceho počas 2. svetovej vojny v Royal Air Force, po ktorom je pomenovaný aj ich útvar. Meno generálmajora Otta Smika získala sliačska letecká základňa v auguste 2002.

Čítať ďalej
  • 03.10. 2017
  • RNDr. Michal J. Stolár

Load Diffuser 2017

Príslušníci 2. taktickej letky Taktického krídla Sliač sa zúčastnili od 31. mája do 9. júna 2017 na medzinárodnom leteckom cvičení Load Diffuser 2017, ktoré sa konalo na území Maďarskej republiky. Spolu s ostatnými účastníkmi cvičenia operovali z leteckej základne Kecskemét.

Čítať ďalej
  • 03.10. 2017
  • RNDr. Michal J. Stolár, Martin Stolár

Eurowings spolupracují se South African Airways

Eurowings a jihoafrická letecká společnost South African Airways budou úzce spolupracovat. Partner ze Star Alliance v rámci nové spolupráce využije přípoje mezi jeho dálkovými lety a sítí Eurowings. Pasažéři South African Airways, které jsou jednou z nejrenomovanějších afrických leteckých společností, tak budou moci cestu do Afriky začít právě s Eurowings. Spolupráce již začala jako rozšířená interliningová dohoda.

Čítať ďalej
  • 03.10. 2017
  • Eurowings

Knižné novinky