Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Black Hawk

priniesol do Prešova nový život


Naštartovaná modernizácia Vzdušných síl OS SR pozitívne ovplyvňuje plnenie úloh vo Vrtuľníkovom krídle generálplukovníka Jána Ambruša Prešov. Nedávno minister obrany SR Peter Gajdoš odovzdal jeho príslušníkom ďalšie dva nové vrtuľníky UH-60M Black Hawk. Prvé dva, dodané v minulom roku, už nalietali vyše 600 hodín a ich posádky už získali veľa nových skúseností. To bol dôvod zistiť nich niečo viac.

Čítať ďalej
  • 19.09. 2018
  • Roman Kment

Letiště Praha získalo ocenění

Highly Commended Airport


Po dvou vítězstvích v létech 2015 a 2017 získalo Letiště Praha zvláštní ocenění „Highly Commended Airport“ v kategorii 4 – 20 milionů odbavených cestujících na světových cenách World Routes Marketing Awards 2018.

Čítať ďalej
  • 19.09. 2018
  • Letiště Praha

Kroky k modernizácii

Aby bolo možné budovať a rozvíjať spôsobilosti ozbrojených síl, ktoré im zaručia náležitú úroveň bojaschopnosti, ale aj dôvery v domácom i medzinárodnom prostredí, je okrem iného nevyhnutné modernizovať výzbroj, techniku, materiál, komunikačné a informačné systémy. Platí to aj v prípade slovenských vzdušných síl a otázka obmeny zastaranej techniky, ktorej ďalšie vylepšovanie už nie je účinné ani úsporné, sa čoraz viac dostáva do popredia. V procese prípravy projektov vyzbrojovania je pritom zámerom nájsť čo najefektívnejšie riešenie pri dodržaní platnej legislatívy a princípu „hodnoty za peniaze“.

Čítať ďalej
  • 19.09. 2018
  • Michal J. Stolár, Ján Begala

Vzdušné sily Ozbrojených síl Slovenskej republiky

Na začiatok prinášame každoročný stručný prehľad o súčasnej organizačnej štruktúre Vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky a o personálnych zmenách, ku ktorým došlo v priebehu uplynulého roka na niektorých veliteľských a riadiacich postoch.

Čítať ďalej
  • 19.09. 2018
  • RNDr. Michal J. Stolár

Knižné novinky