Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Rossiya přidá lety mezi Petrohradem a Prahou

Letecká společnost Rossiya Airlines navýší během letního letového řádu počet spojení na lince mezi Prahou a ruským Petrohradem. V období od 24. května do 29. září přidá k dosavadnímu dennímu spojení další tři lety týdně, které budou operovány ve středu, pátek a neděli ve večerních hodinách.

Čítať ďalej
  • 28.03. 2019
  • Letiště Praha

ŘLP ČR na kongresu World ATM v Madridu

Expozice Řízení letového provozu ČR, s. p., na letošním ročníku World ATM Congress v Madridu patřila mezi nejzajímavější svého druhu. Její součástí byla i prezentace projektu FAB CE a SESAR.

Čítať ďalej
  • 28.03. 2019
  • ŘLP ČR

Jak sehnat nejvýhodnější letenky

na letní sezónu a na co si dát pozor?


Sezóna letních dovolených je za dveřmi a s ní aktuálně přichází i období shánění letenek. Ty se díky vysoké poptávce po letním termínech často vyšplhají až na dvojnásobné ceny oproti zbytku roku. Pokud tedy přemýšlíte o cestě do zahraničí, je ten správný čas na hledání těch nejvýhodnějších. Tady jsou rady, jak ušetřit a na co si dát pozor.

Čítať ďalej
  • 28.03. 2019
  • Letuška.cz

Bratislava je 8. najlepším letiskom

vo východnej Európe


Letisko M. R. Štefánika už šiesty rok po sebe bodovalo v prestížnej celosvetovej ankete najlepších letísk Skytrax – World Airport Awards 2019. V kategórii najlepších letísk východnej Európy obhájilo svoju minuloročnú ôsmu pozíciu a opäť sa tak zaradilo medzi top 10 najlepších letísk východnej Európy. Vyplýva to z výsledkov celosvetovej ankety Skytrax, ktoré oznámili včera večer na podujatí Passenger Terminal EXPO v Londýne.

Čítať ďalej
  • 28.03. 2019
  • Letisko Bratislava

Kurz odborného vyšetrovania leteckých udalostí

V dňoch od 18. až 22. marca 2019 prebehol v priestoroch tk Sliač kurz odborného vyšetrovania leteckých udalostí, ktorý organizoval Odbor štátnej správy vo vojenskom letectve MO SR (ďalej len OdŠSVL MO SR). Riadiacim kurzu bol hlavný inšpektor bezpečnosti letov OdŠSVL MO SR plukovník Ján Salaj.

Čítať ďalej
  • 28.03. 2019
  • Vzdušné sily OS SR

Knižné novinky