Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Vzdušné sily Ozbrojených síl Slovenskej republiky

Na začiatok prinášame každoročný stručný prehľad o súčasnej organizačnej štruktúre Vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky a o personálnych zmenách, ku ktorým došlo v priebehu uplynulého roka na niektorých veliteľských a riadiacich postoch.

Čítať ďalej
  • 19.09. 2018
  • RNDr. Michal J. Stolár

Cvičení Ample Strike 2018 ukončeno

V pátek 14. září skončila hlavní výcviková část cvičení Ample Strike 2018. Všechny zahraniční stroje postupně odletěly zpátky na své domovské základny a v průběhu pondělka se přesunula technika a materiál z operačních prostorů zpět do posádek. Rozloučit se s vojáky a poděkovat za účast na cvičení přijel také americký generál Michael T. McGuire.

Čítať ďalej
  • 18.09. 2018
  • 22. zVrL

Príslušníci Taktického krídla Sliač

prezentovali slovenské letectvo v Belgicku


V dňoch 6. až 10. septembra 2018 sa 7 príslušníkov Taktického krídla Sliač zúčastnilo Dní vzdušných síl Belgicka „Belgian Air Force Days 2018“. Toto podujatie sa tu koná každé dva roky a tentokrát bola za hostiteľskú základňu určená letecká základňa Kleine-Brogel v časti Limburg.

Čítať ďalej
  • 18.09. 2018
  • tks

Pravidelná podzimní údržba na Ruzyni

V termínu od 17. do 21. září 2018 do odpoledních hodin probíhá pravidelná podzimní uzávěra hlavní vzletové a přistávací dráhy (RWY 06/24) pražského ruzyňského letiště. Po uvedenou dobu je provoz směřován pouze na vedlejší vzletovou a přistávací dráhu (12/30), jejíž letové koridory vedou nad Prahu a v opačném směru směrem na Kladno.

Čítať ďalej
  • 18.09. 2018
  • Letiště Praha

Ďalšie prezbrojovanie vzdušných síl v Nemecku

Počas medzinárodnej leteckej výstavy ILA 2018 v Berlíne sa diskutovalo popri téme náhrady úderných lietadiel Tornado aj o náhrade a doplnení ďalšej leteckej techniky Luftwaffe. Viacero typov zaradených do výberového procesu sa na výstave prezentovalo. O obmene úderného potenciálu Luftwaffe sme už písali v 7. čísle L+K. Ďalšie programy predstavíme v tomto článku.

Čítať ďalej
  • 14.09. 2018
  • RNDr. Michal J. Stolár

Knižné novinky