Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Výcvik nouzového opuštění letadla

nad vodní hladinou


V těchto dnech probíhá na 22. základně vrtulníkového letectva výcvik leteckého personálu v činnostech při nouzovém opuštění letadla nad vodní hladinou. Výcvik již absolvovala téměř stovka vojáků. Cílem výcviku je obnovení návyků leteckého personálu při práci se záchranným padákovým kompletem a nácvik manipulace a činností se záchranným ostrůvkem.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2018
  • 22. zVrL

Študenti inštitútu pre strategické politiky

navštívili Taktické krídlo Sliač


Vo štvrtok 12. júla 2018 navštívili leteckú základňu Sliač v rámci študijnej návštevy študenti inštitútu pre strategické politiky. Na jej pôde vzácnych hostí po celý čas sprevádzal náčelník štábu 1. taktickej letky, major Ľubomír Tatarka.

Čítať ďalej
  • 16.07. 2018
  • tks

C-5M Super Galaxy téměř kompletní

Letošního 30. června uplynulo rovných 50 let od vzletu prvního prototypu strategického transportního letounu Lockheed C-5 Galaxy, i po této době však zůstává klíčovým prvkem ve výzbroji US Air Force. Společnost Lockheed Martin v současnosti dokončuje přestavbu posledních z 52 objednaných strojů na verzi C-5M Super Galaxy, která by měla zůstat v provozu až do období kolem roku 2040. S ohledem na vysoké požadavky na leteckou přepravu navíc nelze vyloučit, že modernizaci nakonec podstoupí další letouny.

Čítať ďalej
  • 13.07. 2018
  • Tomáš Soušek

Knižné novinky