Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Príslušníci veliteľstva vzdušných síl

opäť pomáhali deťom


Ani tento rok nezabudli príslušníci Veliteľstva Vzdušných síl OS SR zo Zvolena v súvislosti s Medzinárodným dňom detí na tie ratolesti, ktoré nielen v tento sviatok, ale bohužiaľ aj počas roka, musia tráviť časť svojho detstva za bránami Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Už po 19. krát sa vo veliteľstve podarilo zorganizovať finančnú zbierku pre Základnú školu, ktorá sídli v tejto nemocnici.

Čítať ďalej
  • 25.06. 2020
  • Vzdušné sily OS SR

Vojákem u 25. plrp na zkoušku

Registrace na akci byla spuštěna!


Lidé, kteří zvažují vstup do armády, se mohou přihlásit na akci s názvem 25 hodin s 25. protiletadlovým raketovým plukem. Během ní zažijí, jaké to je být vojákem z povolání.

Čítať ďalej
  • 25.06. 2020
  • 25. plrp

Nový heliport na budove NÚSCH v Bratislave

Dňa 24. júna 2020 vo večerných hodinách sa uskutočnil inštalačný oblet a boli vykonané letové manévre vizuálnych leteckých pozemných zariadení na novom heliporte na novopostavenej budove Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave.

Čítať ďalej
  • 25.06. 2020
  • kx

Výstava Na křídlech za lva: vernisáž 1. července

Dne 1. července 2020 proběhne pro tisk a pro pozvané hosty v 10.00 hodin slavnostní otevření výstavy Na křídlech za lva - Větrný Jeníkov. Výstava je umístěna v přízemí zámku ve Větrném Jeníkově. Vchod z nádvoří. Od 2. července po celý červenec a srpen, vždy ve čtvrtek až neděli, bude otevřeno pro veřejnost.

Čítať ďalej
  • 23.06. 2020
  • Czech Spitfire Club

Knižné novinky