Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Letoun L-39NG otevřel letovou obálku

Nový lehký proudový letoun L-39NG českého leteckého výrobce Aero Vodochody Aerospace absolvováním další série letových zkoušek otevřel letovou obálku na plný rozsah předpokládaných výšek a rychlostí. Na základě výsledků zkoušek byla povolena maximální rychlost 490 uzlů / M=0,8 a dovolen maximální dostup 38 000 stop (11 580 metrů) nadmořské výšky.

Čítať ďalej
  • 27.03. 2020
  • Aero Vodochody Aerospace

V Bratislave pristál repatriačný let z Washingtonu

Civilné lety ostávajú aj naďalej z letiska zakázané


Dnes ráno o 3.22 h pristálo na Letisku M. R. Štefánika lietadlo Boeing 767-300ER, registrácie CS-TKT, spoločnosti euroAtlantic Airways, ktoré prepravilo cestujúcich na Slovensko z amerického Washingtonu. Je to už tretí repatriačný prílet do Bratislavy od zákazu civilných letov po dvoch príletoch z Londýna. Dnes je v pláne aj repatriačný odlet do nórskeho Osla a v nedeľu odlet do Štokholmu a prílet z neho.

Čítať ďalej
  • 27.03. 2020
  • Letisko Bratislava

Do Prahy dorazily další roušky z Číny

Poprvé je dovezl i nákladní letoun


Včera, ve čtvrtek 26. března, přistála na pražském ruzyňském letišti další dvě letadla čínských leteckých společností, jež do České republiky dopravila zdravotnický materiál. Jedním z nich byl Boeing 777F, tedy poprvé do Prahy s nákladem roušek přilétl také čistě nákladní stroj.

Čítať ďalej
  • 27.03. 2020
  • Jiří Kučírek

Premiéra Bamboo Airways ve stínu koronaviru

Tak trochu ve stínu pandemie infekčního onemocnění COVID-19 zůstala včerejší premiéra letecké společnosti Bamboo Airways i jejího velkokapacitního Boeingu 787-9 Dreamliner, který do Prahy přilétl na lince QH 9061 přibližně ve 14.30 hodin.

Čítať ďalej
  • 26.03. 2020
  • Jiří Kučírek

Knižné novinky