Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Príslušníci veliteľstva Vzdušných síl OS SR

opäť pomáhali deťom


Ani tento rok nezabudli príslušníci veliteľstva vzdušných síl Zvolen na tie ratolesti, ktoré nielen v tento sviatok, ale bohužiaľ aj počas roka, musia tráviť časť svojho detstva za bránami Detskej fakultnej nemocnice (DFN) s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Čítať ďalej
  • 14.06. 2019
  • Vzdušné sily OS SR

Letiště Praha očekává nárůst počtu cestujících

Otevírá pro ně novou relax zónu


Letiště Praha očekává v hlavní letní sezóně více než 5% nárůst počtu odbavených cestujících. Odbaví více zahraničních turistů, ale také Čechů letících na dovolenou. Podle výsledků průzkumu banky ING „Češi a létání“ létají Češi nejčastěji právě na dovolenou, méně často využívají letecké dopravy k návštěvám rodiny či přátel a v rámci pracovních povinností.

Čítať ďalej
  • 13.06. 2019
  • Letiště Praha

Asiana se stala nejlepším českým prodejcem

společnosti Amadeus za rok 2018


Minulý týden udělovala společnost Amadeus prestižní ceny pro nejproduktivnější partnery. Cestovní agentura Asiana, provozovatel letenkového portálu Letuška.cz, získala první místo Amadeus Awards v kategorii produkce segmentů na lety z České republiky. Umístila se tak před American Express a Hogg Robinson ČR a Thomas Cook ČR, které obsadily druhé a třetí místo.

Čítať ďalej
  • 13.06. 2019
  • Asiana

Návšteva leteckých pridelencov vo Zvolene

Zástupca veliteľa Vzdušných síl Ozbrojených síl SR, brigádny generál Róbert Kleštinec, včera v priestoroch veliteľstva vzdušných síl privítal delegáciu z US Defense Attaché Office.

Čítať ďalej
  • 13.06. 2019
  • Vzdušné sily OS SR

Posádkový Deň detí na Prešovskom letisku

Prvý Medzinárodný deň detí sa v Prešove slávil v roku 1952 a aj tohtoročný 67. ročník bol pre všetkých vojakov príležitosťou, aby širokej verejnosti a hlavne deťom priblížili niečo z nášho vojenského života. Príslušníci vrtuľníkového krídla v spolupráci s 2. mechanizovanou brigádou, dopravným krídlom Kuchyňa, taktickým krídlom Sliač, vojenskou políciou, krajským riaditeľstvom HaZZ, Klubom plastikových modelárov Prešov a Aeroklubom Prešov preto aj tento rok zorganizovali Posádkový deň detí.

Čítať ďalej
  • 13.06. 2019
  • vkpo

Knižné novinky