Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Cessna 425 „dobyla“ košické letisko

Trochu záhadnosti v titulku článkov – a nielen tých o letectve a lietadlách – nikdy nezaškodí, pretože pripúta pozornosť čitateľov, zvedavých dozvedieť sa, čo titulok vlastne znamená. V tomto článku je to jednoduché. V označení lietadla sme vynechali slovo conquest, pretože úplný názov typu je Cessna 425 Conquest. Pretože anglické slovo conquest znamená dobytie či podrobenie, využili sme to na konštatovanie, že Cessna 425 Conquest „dobyla“ košické letisko.

Čítať ďalej
  • 17.08. 2022
  • Rado Mlýnek

Bez vstupenek a bezplatně na Dny NATO

díky dlouholeté podpoře partnerů!


Díky přízni našich fanoušků a věrných návštěvníků se Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR staly největší bezpečnostní show v Evropě. K tomuto statusu přispěl i bezplatný vstup. Ten by nebyl možný bez dlouhodobé podpory našich marketingových partnerů, jejichž příspěvky pokrývají až 70 % nákladů na akci, necelou třetinu pak tvoří dotace.

Čítať ďalej
  • 16.08. 2022
  • Jagello 2000

LPS SR: Júlová letecká doprava

je zase o krok bližšiek predcovidovým číslam


Za prvých 7 mesiacov tohto roku preletelo vzdušným priestorom Slovenskej republiky 236 371 lietadiel. To je o 117% percent viac ako za rovnaké obdobie roku 2021, kedy slovenským vzdušným priestorom preletelo 109 323 lietadiel. Rástli všetky kategórie – prílety, odlety, prelety ale aj domáce lety.

Čítať ďalej
  • 16.08. 2022
  • LPS SR

Hvězdárna a planetárium Brno ožilo

leteckým personálem


​Již tradiční součástí ukončení vysokoškolského studia leteckých odborností u Katedry letectva FVT Univerzity obrany bývá spolu se slavnostním vyřazením a promocemi i předávání odznaků leteckých specializací. Letošní 28. červenec tak byl pro absolventy, studenty odborností Letištní technické zabezpečení, Řízení letového provozu a Vojenský pilot dnem, kdy obdrželi odznaky své specializace.

Čítať ďalej
  • 16.08. 2022
  • Univerzita obrany

Prílet vládneho špeciálu s pozostatkami

zosnulého kardinála Jozefa Tomka


Dňa 11. augusta v popoludňajších hodinách pristálo na letisku M. R. Štefánika v Bratislave lietadlo s pozostatkami zosnulého kardinála Jozefa Tomka, ktorý skonal 8. augusta vo svojom rímskom byte.

Čítať ďalej
  • 16.08. 2022
  • VePBA

Knižné novinky