Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Letiště Praha otevřelo Restauraci Runway

Cestující mohou během svého odletu či příletu navštívit nově zrekonstruovanou Restauraci Runway, která se nachází na Terminálu 1 jak ve veřejné, tak v neveřejné části Letiště Praha.

Čítať ďalej
  • 10.07. 2020
  • Letiště Praha

Slovensko a Poľsko budú spolupracovať

v oblasti vojenského letectva


„Identifikácia nových príležitostí a možností spolupráce medzi Slovenskou a Poľskou republikou, ako aj snaha o spoločné riešenie výziev v politicko-vojenskej oblasti, môže prispieť k efektívnejšiemu naplňovaniu spoločných cieľov oboch krajín, tak v rámci EÚ a NATO, ako aj na regionálnej a bilaterálnej úrovni,“ uviedol to minister obrany Jaroslav Naď vo Varšave po podpise dohody o spolupráci v oblasti vojenského letectva s ministrom národnej obrany Poľskej republiky Mariuszom Błaszczakom. Počas jeho prvej oficiálnej návštevy Poľska rokoval tiež s ministrom zahraničných vecí Poľskej republiky Jacekom Czaputowiczom a predsedom Výboru pre národnú obranu Parlamentu Poľskej republiky Michalom Jachom.

Čítať ďalej
  • 10.07. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Od stredy je možné opäť priletieť

z Dublinu do Bratislavy


Po takmer štyroch mesiacoch v stredu 8. júla v noci priletia do Bratislavy prví Slováci žijúci v Írsku. Po tom, čo bolo Írsko zaradené na zoznam tzv. zelených krajín, je možné vybavovať aj pravidelné lety z Dublinu na bratislavské Letisko M. R. Štefánika.

Čítať ďalej
  • 10.07. 2020
  • Letisko Bratislava

Slovenský štít 2020

- Hlavná plánovacia konferencia cvičenia


Zástupcovia všetkých zložiek ozbrojených síl a našich partnerov z V4 a USA od pondelka 6. júla do stredy rokovali v priestoroch Centra výcviku Lešť o zámere a pláne na vykonanie najväčšieho cvičenia s medzinárodnou účasťou na území Slovenska v tomto roku.

Čítať ďalej
  • 10.07. 2020
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky