Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

50. rokov od výsadku v Son Tay

Ján Garguš spomína


Od operácie Kingpin uplynulo 50 rokov. Uskutočnili ju špeciálne jednotky 21. novembra 1970 s cieľom preniknúť na územie vietnamskej demokratickej republiky a oslobodiť zajatých amerických letcov. Účastníkom operácie bol aj major USAF John Gargus alebo Ján Garguš, slovenský rodák z Gemerskej Polomy.

Čítať ďalej
  • 11.12. 2020
  • Ján Garguš, Michal J. Stolár

MQ-9 chce být dostupnější

Začátkem listopadu schválilo americké ministerstvo zahraničí prodej bezpilotních systémů MQ-9B SkyGuardian a SeaGuardian na Tchaj-wan a do spojených arabských emirátů. Pro firmu General Atomics, která je vyrábí, jde bezesporu o dobrou zprávu. Zároveň v ní lze ale vidět také určité potvrzení v minulosti deklarovaného záměru spojených států přehodnotit pravidla vztahující se na export vojenských bezpilotních strojů a nabízet je širšímu okruhu zákazníků.

Čítať ďalej
  • 11.12. 2020
  • Tomáš Soušek

Knižné novinky