Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Emirates SkyCargo spolupracuje se Seafood Souq

Emirates SkyCargo, nákladní divize letecké společnosti Emirates, navázala partnerství se Seafood Souq, start-upovou společností sídlící v Dubaji, která se zabývá transparentním a efektivním nákupem mořských plodů. První várka skotského lososa určeného pro restaurace a spotřebitele ve Spojených arabských emirátech tak mohla do Dubaje dorazit již brzy ráno v pátek 6. září v nákladovém prostoru letu Emirates EJ 28 z Glasgow.

Čítať ďalej
  • 07.10. 2019
  • Emirates

Ryanair oznámil linku z Košíc na Stansted

Ryanair v stredu 2. októbra oznámil svoje nové letecké spojenie z letiska Košice. Linka z Košíc bude prevádzkovaná 3-krát týždenne do Londýna Stansted od 1. 4. 2020 ako súčasť letného letového poriadku v roku 2020.

Čítať ďalej
  • 04.10. 2019
  • Letisko Košice

Letecká základňa na Sliači prejde

komplexnou rekonštrukciou a modernizáciou


Ministerstvo obrany SR plánuje komplexne zrekonštruovať a modernizovať Leteckú základňu Sliač tak, aby spĺňala všetky kritériá súvisiace s obranou Slovenskej republiky a zároveň umožňovala plniť úlohy Vzdušných síl Ozbrojených síl SR aj po dodaní nových stíhacích lietadiel F-16. S návrhom projektu v stredu 2. októbra súhlasila vláda SR.

Čítať ďalej
  • 04.10. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky