Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

ČSA obnovily lety do Kodaně

České aerolinie (ČSA) dnes obnovily provoz na lince Praha - Kodaň. Linka bude provozována 2x týdně, ve čtvrtek a neděli. Během zimního letového řádu budou ČSA nadále provozovat pravidelné letecké spojení do Paříže (denně), Stockholmu (2x týdně), Moskvy (3x týdně), Kyjeva (denně), a do dalších více než 15 destinací je možné letět na linkách code-sharových partnerů.

Čítať ďalej
  • 01.11. 2021
  • Smartwings

V Košiciach pribúdajú nové letecké linky

Zimný letový poriadok prináša Košiciam a východnému Slovensku hneď tri nové letecké spojenia so spoločnosťou Ryanair. Najdlhšie očakávaná bola linka do Dublinu, ktorú Ryanair spustil prvým letom v nedeľu 31. októbra 2021. Odlety z Košíc do írskej metropoly sú plánované vždy v stredu o 19.50 a v nedeľu o 14.05. Priamy let trvá 3 hodiny. Z tejto linky má radosť predovšetkým početná slovenská komunita žijúca v Írsku, ktorá sa priameho spojenia s domovinou dlhodobo dožadovala.

Čítať ďalej
  • 01.11. 2021
  • Letisko Košice

So zimným letovým poriadkom viac spojení

z Letiska Bratislava


Prechodom z letného na zimný čas sa od nedele zmenil v letectve letný letový poriadok na zimný letový poriadok. V zimnom letovom poriadku, ktorý platí od 31. októbra 2021 a bude platiť do soboty 26. marca 2022, budú môcť cestujúci z Bratislavy využiť 22 pravidelných leteckých liniek do 20 destinácií a 2 chartrové linky do zimných dovolenkových destinácií. Úplnou novinkou v ponuke budú pravidelné lety do Kodane a na ostrov Lanzarote.

Čítať ďalej
  • 01.11. 2021
  • Letisko Bratislava

Minister Naď v USA skontroloval progres

vo výrobe stíhacích lietadiel F-16 pre SR


Slovenská delegácia rezortu obrany na čele s ministrom Jaroslavom Naďom navštívila v americkom meste Greenville v Južnej Karolíne fabriku spoločnosti Lockheed Martin, v ktorej sa vyrábajú nové stíhacie lietadlá F-16. Cieľom osobnej návštevy ministra bola kontrola progresu výroby lietadiel pre OS SR, ako aj rokovania o nadviazaní strategického partnerstva.

Čítať ďalej
  • 29.10. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Záložáci 21. zTL slanili do Boudy

Výcvik aktivních záloh letecké základny Čáslav pokračuje i v říjnu. Vojáci v atraktivním, ale náročném terénu Orlických hor prohlubovali své dovednosti v orientaci v terénu, vojenském lezení či v obraně proti ZHN. Vrcholem cvičení bylo slanění do objektu věže dělostřelecké tvrze Bouda.

Čítať ďalej
  • 29.10. 2021
  • 21. zTL

Knižné novinky