Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Príslušníci práporu ISTAR uskutočnili

cvičné zoskoky nad prešovským letiskom


Na prešovskom letisku vrcholí v predposlednom novembrovom týždni výsadková príprava vybraných príslušníkov práporu ISTAR. Zástupca veliteľa útvaru major Marián Brinček konštatuje, že cieľom a zmyslom zamestnaní z výsadkovej prípravy pre vybrané jednotky, pre ktoré je to jeden z hlavných druhov bojovej prípravy, je zabezpečiť spôsobilosť a stálu pohotovosť vojakov a materiálu v prípade ich nasadenia vzduchom k plneniu bojových úloh v predurčenom priestore.

Čítať ďalej
  • 22.11. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

PBS obdržela Cenu TA ČR

za nejlepší projekt aplikovaného výzkumu


Technologická agentura ČR (TA ČR) předala v minulém týdnu již posedmé ocenění nejlepším projektům aplikovaného výzkumu s vysokým přínosem pro společnost. Na Dni TA ČR, který je každoročně zahájen mezinárodní konferencí a vrcholí slavnostním předáváním prestižních Cen TA ČR za účasti členů vlády, parlamentu, výzkumné i akademické obce a dalších významných osobností, převzal ocenění prof. Ing. Karel Hrbáček, DrSc.

Čítať ďalej
  • 20.11. 2019
  • PBS Velká Bíteš

Knižné novinky