Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

JUDr. Jan Rouček odešel z LOM Praha

Jan Rouček se ke dni 8. 1. 2021 vzdal funkce ředitele LOM Praha s.p. Do doby jmenování nového ředitele za státní podnik jedná zástupce ředitele Ing. Bc. Radomír Daňhel, LLM, MBA, ředitel pro obchod a logistiku.

Čítať ďalej
  • 13.01. 2021
  • LOM Praha

Minister obrany Naď dostal mandát rokovať

o obstaraní 3D rádiolokátorov s vládou Izraela


Vláda SR dnes súhlasila s návrhom rezortu obrany na obstaranie 17 kusov 3D rádiolokátorov formou vláda-vláda z Izraela. Ide o najvýhodnejšiu komplexnú ponuku za obstarávaciu cenu 148 200 000 eur s DPH, ktorá v plnom rozsahu vyhovuje technickým a operačným požiadavkám Ozbrojených síl SR. Nová technika nahradí 24 radarov, z ktorých všetky okrem jedného sú už po technickej životnosti.

Čítať ďalej
  • 13.01. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Sledovat utrpení pacientů je strašné,

říká strakonická vojákyně


Strakoničtí vojáci bojují s koronavirem na všech frontách. Pomáhají v nemocnicích, domovech pro seniory, působí v odběrových týmech a darují i rekonvalescentní plazmu, která se podává pacientům s těžkým průběhem onemocnění Covid-19. Aktuálně je nasazeno téměř padesát vojáků v šesti různých zařízeních.

Čítať ďalej
  • 13.01. 2021
  • 25. plrp

LONT: Na zdraví zamestnancov nám záleží,

testovať budeme pravidelne


Vedenie Leteckých opravovní Trenčín (LOTN), akciovej spoločnosti rezortu obrany, si plne uvedomuje zodpovednosť za zdravie svojich zamestnancov, a preto sa rozhodlo pravidelne organizovať plošné testovanie zamestnancov na Covid-19 priamo v areáli podniku. Prvé kolo testovania antigénovými testami sa uskutočnilo v utorok 12. januára 2021 podľa schváleného časového harmonogramu tak, aby sa zamedzilo zhromažďovaniu ľudí na odberovom mieste a predišlo sa tak možnému šíreniu vírusu. Zamestnanci mohli využiť aj možnosť testovania na zistenie prítomnosti protilátok na koronavírus.

Čítať ďalej
  • 13.01. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Letectví v roce 2020 – 2021 (2)

Moderátor airZone.TV Miroslav Oros dnes, ve středu 13. ledna 2021, od 18.00 hodin povede další online diskuzi na téma „Letectví 2020 - 2021 z pohledu leteckých žurnalistů“.

Čítať ďalej
  • 13.01. 2021
  • Jiří Kučírek

Knižné novinky