Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Ryanair oznámil linku z Košíc na Stansted

Ryanair v stredu 2. októbra oznámil svoje nové letecké spojenie z letiska Košice. Linka z Košíc bude prevádzkovaná 3-krát týždenne do Londýna Stansted od 1. 4. 2020 ako súčasť letného letového poriadku v roku 2020.

Čítať ďalej
  • 04.10. 2019
  • Letisko Košice

Letecká základňa na Sliači prejde

komplexnou rekonštrukciou a modernizáciou


Ministerstvo obrany SR plánuje komplexne zrekonštruovať a modernizovať Leteckú základňu Sliač tak, aby spĺňala všetky kritériá súvisiace s obranou Slovenskej republiky a zároveň umožňovala plniť úlohy Vzdušných síl Ozbrojených síl SR aj po dodaní nových stíhacích lietadiel F-16. S návrhom projektu v stredu 2. októbra súhlasila vláda SR.

Čítať ďalej
  • 04.10. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Minister Gajdoš ocenil občanov,

ktorí pomohli pilotovi havarovaného MiGu-29


Minister obrany SR Peter Gajdoš včer na pôde rezortu obrany ocenil Ľuboša Hana a Lukáša Lendela, ktorí v sobotu 28. septembra 2019 poskytli pomoc pilotovi havarovaného stíhacieho lietadla MiG-29. Pri tejto príležitosti im poďakoval za to, že zachovali rozvahu, no predovšetkým sa zachovali ľudsky, pretože nikto iný z okoloidúcich vodičov pilotovi nezastavil a nepomohol. Ich čin ocenil aj medailou ministra obrany 3. stupňa.

Čítať ďalej
  • 04.10. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Letadlo 2019 prověřilo součinnost složek IZS

Příslušníci Hasičského záchranného sboru Letiště České Budějovice a členové týmu Zdravotní záchranné služby Jihočeského kraje se 25. září potkali na součinnostním cvičení, jehož námětem bylo řešení požáru po nouzovém přistání letounu.

Čítať ďalej
  • 04.10. 2019
  • Letiště České Budějovice

Knižné novinky