Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Smartwings a Israir si budou sdílet kódy

České aerolinie Smartwings a izraelská letecká společnost Israir Airlines podepsaly ve čtvrtek 14. února v Tel Avivu smlouvu o code-sharové spolupráci. Dohoda o vzájemném sdílení kódů obou dopravců navazuje na dosavadní dlouholetou úspěšnou obchodní spolupráci mezi Smartwings a Israir Airlines.

Čítať ďalej
  • 21.02. 2019
  • Smarwings

Výrobce bezpilotních letounů Primoco UAV

koupil civilní letiště Písek-Krašovice


Česká společnost Primoco UAV, výrobce civilních bezpilotních letounů, uzavřela kupní smlouvu na koupi civilního neveřejného letiště Písek-Krašovice. Primoco UAV tam plánuje vybudovat vývojové, výrobní a výcvikové centrum.

Čítať ďalej
  • 21.02. 2019
  • Primoco UAV

MO SR uzatvorí novú dohodu s RSK MiG

na predĺženie prevádzky lietadiel MiG-29


Bezpečnostná rada a vláda SR včera vzali na vedomie informáciu o navrhovanom postupe Ministerstva obrany SR na ochranu vzdušného priestoru Slovenskej republiky prevádzkovať lietadlá MiG-29 až do dodania stíhacích lietadiel F-16.

Čítať ďalej
  • 21.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Zasadanie vojenskej rady veliteľa VzS OS SR

Prvé zasadanie vojenskej rady tohto roku sa konalo 20. februára 2019 pod vedením veliteľa Vzdušných síl OS SR, generálmajora Ľubomíra Svobodu v priestoroch zasadacej miestnosti veliteľstva vzdušných síl vo Zvolene.

Čítať ďalej
  • 21.02. 2019
  • vvzs

Konferencia pri príležitosti 20. výročia

Vesmírnej misie Štefánik


Počas stretnutia kozmonautov pri príležitosti 20. výročia letu prvého občana samostatnej Slovenskej republiky do vesmíru sa uskutočnila 20. februára v hoteli Park Inn by Radisson Danube v Bratislave konferencia nazvaná 20 rokov po – možnosti zapojenia sa SR do projektov ESA. Venovala sa okrem iného aktuálnemu stavu a možnostiam ďalšej participácie Slovenska v európskych kozmických projektoch. Diskusia prebiehala za účasti relevantných predstaviteľov z akademickej, vedeckej, výskumnej a odbornej sféry.

Čítať ďalej
  • 21.02. 2019
  • Ján Begala

Knižné novinky