Letectví + kosmonautika

Najčítanejší letecký časopis vydávaný v ČR a SR. Vychádza už od roku 1921. Obsah: aktuálne spravodajstvo; rozhovory, reportáže mapujúce aktuálne dianie v letectve doma a vo svete; rubriky zamerané na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, vojenské letectvo, letecký priemysel a kozmonautiku. Špeciálne vydania: ročenky nazvané Vzdušné síly Armády České republiky a Vzdušné sily Ozbrojených síl SR. Obsah ročníka: Je vždy pri obsahu čísla 12 daného roku.

Retia bude vystavovat své produkty

na 11. ročníku veletrhu DEFEXPO 2020


Indie, střední a východní Asie jsou pro společnost Retia, předního českého výrobce radarových systémů a speciální elektroniky, důležitými a také tradičními trhy. Proto tam pravidelně prezentuje své výrobní portfolio. Loni to bylo například na 12. ročníku Aero India, letos zástupci pardubické společnosti představí její produkty na 11. ročníku veletrhu DEFEXPO, a to ve dnech 5. až 9. února 2020 v severoindickém městě Lakhnaú.

Čítať ďalej
  • 30.01. 2020
  • Retia

Z Bratislavy sa bude lietať do Moskvy

denne aj v roku 2020


Denné lety do Moskvy z Bratislavy bude možné z Letiska M. R. Štefánika využiť aj v roku 2020. Letecká spoločnosť Pobeda, ktorá lety zabezpečuje, spustila v týchto dňoch predaj letov medzi hlavnými mestami Ruska a Slovenska už aj na letnú sezónu. Lietať medzi Bratislavou a Moskvou plánuje 7x týždenne, v letnom období 5x týždenne.

Čítať ďalej
  • 30.01. 2020
  • Letisko Bratislava

LOM Praha vycvičil další afghánské piloty

Za přítomnosti náměstka pro řízení sekce obranné politiky a strategie MO ČR Ing. Radomíra Jahody, proběhlo v úterý 28. ledna slavnostní ukončení výcviku 15 pilotů afghánských vzdušných sil. Ceremoniál se konal tradičně v prostorách Centra leteckého výcviku státního podniku LOM Praha v Pardubicích.

Čítať ďalej
  • 30.01. 2020
  • LOM Praha

Keď nie je leteckých záchranárov potreba

a napriek tomu sú na správnom mieste


V sobotu 25. januára, po ukončení pretekov Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v bulharskom Bansku, sa k posádkam leteckých záchranárov Air – Transport Europe dostalo od miestnej horskej záchrannej služby hlásenie s prosbou o urgentný zásah pre zraneného horolezca. Pri lezení najväčšieho ľadopádu Skakavica v pohorí Rila spadol a utrpel vážne poranenie dolnej končatiny.

Čítať ďalej
  • 30.01. 2020
  • Air – Transport Europe

Knižné novinky