ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

V Topoľčanoch majú nového veliteľa práporu

V Jaselských kasárňach sa dňa 5. januára 2018 uskutočnil slávnostný nástup pri príležitosti personálnej zmeny vo velení útvaru. Funkciu veliteľa práporu logistiky odovzdal podplukovník Pavol Kobík, ktorý pôsobil vo funkcii od 12. septembra minulého roka. Funkciu veliteľa práporu dňom nástupu prevzal podplukovník Vladimír Palko.

Čítať ďalej
  • 09.01. 2018
  • prlog TO

VTÚ předal AČR novou techniku

Vojenský technický ústav, s. p. předal Armádě České republiky pět dílenských vozidel Tatra T-815-7-D 8x8. Nová technika zabezpečí provoz kolových bojových vozidel a kolových obrněných transportérů typu Pandur 8x8 v polních podmínkách.

Čítať ďalej
  • 08.01. 2018
  • Vojenský technický ústav

VTÚ na jednání o spolupráci v průmyslu

Poslední listopadový pátek se v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České republiky konala konference na téma Spolupráce mezi akademickým, soukromým a veřejným sektorem v oblasti obranného průmyslu.

Čítať ďalej
  • 08.01. 2018
  • Vojenský technický ústav

První zahraniční cesta ministryně obrany ČR

vedla do Slovenské republiky


Ministryně obrany ČR Karla Šlechtová společně s premiérem ČR Andrejem Babišem navštívila při její první zahraniční pracovní cestě Slovensko. Během jednání s ministrem obrany Slovenské republiky Petrem Gajdošem mimo jiné podepsali prováděcí dohodu ke smlouvě o vzájemné spolupráci při ochraně vzdušného prostoru.

Čítať ďalej
  • 08.01. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky