ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Výjezdní zasedání dozorčí rady VTÚ

Třiačtyřicáté zasedání dozorčí rady Vojenského technického ústavu, s.p. bylo výjezdní, a to do vyškovského odštěpného závodu VTÚPV. Pod vedením jejího předsedy plukovníka gšt. Zbyňka Hubálka a za účasti ředitele státního podniku VTÚ Jiřího Protivy bylo projednáno plnění obchodního a finančního plánu, jakož i auditovaná účetní závěrka VTÚ za rok 2018.

Čítať ďalej
  • 11.06. 2019
  • Vojenský technický ústav

ČR chce během předsednictví V4

pokračovat ve společných projektech


Ministři obrany V4 jednali v pondělí 10. června v Piešťanech. Šlo o poslední setkání pod hlavičkou slovenského předsednictví, od července přebírá štafetu na rok Česká republika.

Čítať ďalej
  • 11.06. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Mobilizačné cvičenie preverí pripravenosť

bezpečnostných zložiek na krízovú situáciu


Mobilizačné cvičenie „Banská Bystrica 2019“ preverí v nasledujúcich dňoch pripravenosť a efektívnosť plnenia úloh jednotlivými zložkami rezortu obrany a vnútra v prípade, že by došlo k vyhláseniu vojnového stavu a nariadeniu čiastočnej mobilizácie. Zúčastnené subjekty si v rámci cvičenia preveria vzájomnú súčinnosť a reálnosť plnenia úloh podľa spracovaných plánov.

Čítať ďalej
  • 11.06. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Privítanie príslušníkov RS Afganistan a NMI Irak

Pri príležitosti privítania príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky vracajúcich sa z operácií Resolute Support v Afganistane a NATO Mission v Iraku sa dňa 7. júna 2019 v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin uskutočnil slávnostný nástup.

Čítať ďalej
  • 11.06. 2019
  • ZaVaMD

Knižné novinky