ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Projekt EuroArtillery vstupuje do realizačnej fázy

Slovenský projekt nepriamej palebnej podpory EuroArtillery sa stáva realitou. Ministri obrany členských štátov Európskej únie dnes na rokovaní v Bruseli schválili zoznam prvých 17 projektov Stálej štruktúrovanej spolupráce EÚ v oblasti bezpečnosti a obrany (PESCO). Okrem nášho vlastného projektu, na ktorom bude so Slovenskom spolupracovať Taliansko, podporí naša krajina aj štyri ďalšie projekty svojich partnerov.

Čítať ďalej
  • 07.03. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Hraničtí vojáci si s konkurencí soupeřů poradili

V Polsku vybojovali třetí místo


Zrychlený přesun podle zadaných souřadnic, pozorování nepřítele i útok na objekt zteče. Nejen to byly disciplíny, ve kterých soutěžil hranický 71. mechanizovaný prapor „Sibiřský“ v Polsku. Mezinárodní soutěž mechanizovaných čet, jejíž účastí čeští vojáci prohlubují spolupráci s polskými ozbrojenými silami, připravila partnerská 21. brigáda Sztrelców Podhalaňskich.

Čítať ďalej
  • 06.03. 2018
  • Armáda ČR

Výcvik v preprave po železnici

V dňoch 27. a 28. februára 2018 sa za riadenia zástupcu veliteľa 21. zmiešaného mechanizovaného práporu Trebišov majora Martina Sochu uskutočnil výcvik v preprave po železnici, na ktorom sa okrem príslušníkov 21. zmiešaného mechanizovaného práporu Trebišov zúčastnili aj príslušníci 23. motorizovaného práporu Trebišov.

Čítať ďalej
  • 06.03. 2018
  • 21. zmpr

Velitel NATO SOF jednal o spolupráci

Na jednodenní návštěvu zavítal ve středu 28. února do České republiky velitel speciálních operací Severoatlantické aliance viceadmirál Colin J. Kilrain. Jednalo se o vůbec první návštěvu České republiky po jeho ustanovení do funkce.

Čítať ďalej
  • 05.03. 2018
  • Armáda ČR

Vojáci cvičí malijské jednotky i instruktory

Působení 10. úkolového uskupení Armády České republiky v operaci EUTM (European Training Mision) na území Mali se blíží do závěrečné fáze. Dva čeští instruktoři se po celou dobu intenzivně podílejí na výcviku vojáků a instruktorů malijské armády ve výcvikovém středisku Koulikoro a v dalších oblastech Mali.

Čítať ďalej
  • 05.03. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky