ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Zdokonaľovacia príprava príslušníkov

Veliteľstva Pozemných síl OS SR


Jednou zo základných zručností, ktorú musí profesionálny vojak zvládnuť, je streľba z pridelených ručných zbraní a použitie ručného granátu. Znie to jednoducho, veď stačí len namieriť, stlačiť spúšť, respektíve odistiť poistku a odhodiť, ale realita je iná.

Čítať ďalej
  • 10.10. 2019
  • Pozemné sily OS SR

Profesionáli plrb reprezentovali v Nemecku

Tím profesionálnych vojakov z Protilietadlovej raketovej brigády Nitra (plrb), pod vedením kapitána Branislava Šmondrka v dňoch 5. a 6. októbra 2019 úspešne reprezentoval OS SR na 25. ročníku civilno-vojenského pochodu, ktorý sa konal v Nemecku.

Čítať ďalej
  • 10.10. 2019
  • plrb

Rohde & Schwarz a Mesit zakládají Dicom

Společnosti Rohde & Schwarz a Mesit založily nový společný podnik s většinovým podílem firmy Mesit. Strategickým cílem je dále posílit důvěryhodný a interoperabilní komunikační systém Soveron.

Čítať ďalej
  • 09.10. 2019
  • Mesit, Rohde & Schwarz

Knižné novinky