ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 20. do 26. mája 2019. Celkovo by malo ísť o 28 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických vojakov v rámci cvičenia Saber Guardian, ako aj presun bulharských, maďarských a chorvátskych vojakov v rámci cvičenia Capable Logistician.

Čítať ďalej
  • 20.05. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Streľby protitankovými strelami

V dňoch 6. až 10. mája 2019 vyvrcholil vo výcvikovom priestore Lešť výcvik strelcov-operátorov bojových vozidiel BVP-1 z celých pozemných síl OS SR. Po splnení predpísaných prípravných cvičení v streľbe z lafetových zbraní, absolvovaní teoretickej časti a výcviku na streleckých trenažéroch vedú streľbu ostrými pancierovými granátmi a riadenými protitankovými strelami.

Čítať ďalej
  • 17.05. 2019
  • 22. mpr

Průzkumníci z Prostějova uspěli na soutěži

speciálních týmů v Jordánsku


Minulý měsíc se v jordánském Ammánu konal už 11. ročník mezinárodní soutěže Annual Warrior Competition Event. Českou armádu reprezentovali příslušníci 102. průzkumného praporu z Prostějova, kteří se v silné konkurenci 37 týmů umístili na skvělém pátém místě.

Čítať ďalej
  • 17.05. 2019
  • Armáda ČR

Filipíny mají zájem o obrannou spolupráci

Náměstek ministra národní obrany Filipín Cardozo M. Luna byl minulý týden na pracovní návštěvě České republiky. Společně s náměstkem ministra obrany Jakubem Landovským v průběhu týdne předsedali prvnímu jednání Společného česko-filipínského výboru pro obranu, jehož hlavním cílem je implementace mezirezortní dohody o obranné spolupráci z roku 2017.

Čítať ďalej
  • 17.05. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Generál Opata hodnotil rok ve funkci

Daří se rekrutace i pořizování výstroje


Náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata v úterý 7. května na tiskové konferenci hodnotil první rok v čele armády. Hovořil zejména o pěti prioritách, které stanovil v okamžiku, kdy přebíral funkci – o náboru nových vojáků, jejich výstroji, schopnostech armády i modernizačních projektech.

Čítať ďalej
  • 17.05. 2019
  • Armáda ČR

Knižné novinky