ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojáci ze Žatce vybojovali bronzové medaile

v prestižní soutěži hlídek ve Walesu


Obrovským úspěchem skončila účast vojáků 1. mechanizované roty 41. mechanizovaného praporu ze Žatce na mezinárodní soutěži průzkumných hlídek Cambrian Patrol 2019, která se tento týden konala ve Walesu. Češi v silné konkurenci více jak 100 týmů vybojovali bronzovou medaili.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2019
  • Armáda ČR, 41. mpr

Hodnotitelé z NATO sledovali v Boleticích,

jak strakoničtí bojují se vzdušným protivníkem


Úkolové uskupení pozemní protivzdušné obrany absolvovalo další důležitou fázi hodnocení podle metodiky NATO TACEVAL. Stalo se tak během taktického cvičení Cold Igloo, které proběhlo v uplynulých dnech ve výcvikovém prostoru Boletice za účasti téměř tří stovek vojáků, převážně z 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2019
  • 25. plrp

Mobilizačné cvičenie Prešov 2019

V dňoch 16. až 18. októbra sa uskutočnilo „Mobilizačné cvičenie Prešov 2019“. Za OS SR sa cvičenia zúčastnili príslušníci Veliteľstva pozemných síl OS SR, Veliteľstva brigády bojového zabezpečenia Trenčín, Regrutačnej skupiny Prešov/Personálny úrad OS SR a ako celok Prápor CSS Prešov.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2019
  • Ozbrojené sily SR

Cvičení Cooperative Security 2019

navštívil Ministr obrany Lubomír Metnar


Armády šesti států Středoevropské obranné spolupráce (CEDC), včetně Armády České republiky, se ve výcvikovém prostoru maďarské armády Újmajor u města Veszprém zaměřily během cvičení Cooperative Security na zvládnutí migrační krize na státní hranici.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Pozorovateľ z Veľkej Británie

na cvičení Fire Rescue 2019


V dňoch 15. až 17. októbra 2019 sa na základe rozvoja bilaterálnej spolupráce v úlohe pozorovateľa sa cvičenia Fire Rescue 2019 (FIRS 2019) zúčastnil odborník Ministerstva obrany Spojeného kráľovstva Barry Cooke, ktorý je zodpovedný za posudzovanie a vyhodnocovanie bezpečnostných rizík počas hasičských zásahov. Jeho dlhodobé skúsenosti využili vojenské hasičské jednotky počas brífingov vykonaných po ukončení jednotlivých operačných cvičení.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2019
  • Vzdušné sily OS SR

Knižné novinky