ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Športový deň príslušníkov VePBA

V piatok 13. októbra sa príslušníci Veliteľstva posádky Bratislava (VePBA) zúčastnili na športovom dni na Zochovej chate. Za pekného počasia absolvovali výstup na vrchol Malých Karpát - Veľkú Homolu (709 m n. m.), ktorá je pre svoju rozhľadňu azda najznámejšia a najviac navštevovaná v okolí Bratislavy.

Čítať ďalej
  • 19.10. 2017
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Armádní víceboj Summer Survival 2017

Univerzita obrany vyhrála sedmnáctý ročník armádního víceboje Summer Survival 2017, který se v týdnu od 2. do 6. října konal ve Vyškově. Druhé místo s odstupem pouhého jednoho bodu získalo mužstvo 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely a třetí pozice patřila 43. výsadkovému praporu "A" Chrudim. V soutěži s mezinárodní účastí na vojáky čekala řada náročných úkolů a nelehkých překážek.

Čítať ďalej
  • 19.10. 2017
  • Ministerstvo obrany ČR

Absolventi dobrovoľnej vojenskej prípravy

zložili v Martine vojenskú prísahu


V Základni výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine úspešne ukončilo výcvik 82 absolventov dobrovoľnej vojenskej prípravy. Po zložení vojenskej prísahy budú zajtrajším dňom povýšení do hodnosti „vojak 2. stupňa“. Na slávnostnom nástupe sa v utorok 17. októbra zúčastnili aj minister obrany SR Peter Gajdoš a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Milan Maxim.

Čítať ďalej
  • 19.10. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Slovenský štít III vstupuje do záverečnej fázy

Každoročné cvičenie jednotiek Ozbrojených síl Slovenskej republiky Slovenský štít v týchto dňoch vstupuje do svojej záverečnej fázy. Cieľom tohtoročného cvičenia je príprava na certifikáciu mechanizovanej brigády – Národného cieľa 2013, pred deklaráciou jej spôsobilosti plniť úlohy v systéme kolektívnej bezpečnosti.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2017
  • Ozbrojené sily SR

Medzinárodné cvičenie Guardian Angel 2017

Na základe pozvania I. práporu Vojenskej polície Španielskej armády bola príslušníkmi Vojenskej polície mjr. JUDr. Jaroslavom Slančíkom a nrtm. Mgr. Marcelom Fraňom v dňoch 1. až 7. októbra 2017 realizovaná účasť na Medzinárodnom cvičení vojenskej polície Guardian Angel 2017 vo výcvikovom centre Betera v Španielsku.

Čítať ďalej
  • 17.10. 2017
  • Vojenská polícia SR

Knižné novinky