ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Nad Koliňanským vrchom sa chránilo nebo

Jednotka 3. protilietadlovej čaty 1. batérie plo Igla sa intenzívne pripravuje po teoretickej aj praktickej stránke na zaradenie v zoskupení 12. mprsk. Počas minulého týždňa od 14. do 17. marca príslušníci tejto čaty vykonali sústredenú prípravu na posádkovom cvičisku Koliňanský vrch.

Čítať ďalej
  • 10.04. 2017
  • plrb

Terénní vozy pro AČR

Ve dnech 27. a 28. února letošního roku se v prostorách Vojenské akademie ve Vyškově uskutečnily tzv. průmyslové dny, jimiž byl fakticky zahájen proces náhrady osobních terénních automobilů používaných českou armádou.

Čítať ďalej
  • 06.04. 2017
  • Tomáš Soušek

BAE Systems se postará o estonské CV90

Společnost BAE Systems a estonská vláda podepsaly kontrakty na údržbu a technickou podporu vozového parku bojových vozidel pěchoty typu CV9035NL. Dlouhodobé zakázky zahrnují řízení konfigurací nových funkcí těchto obrněných vozidel, údržbu, opravy a dodávky náhradních dílů.

Čítať ďalej
  • 06.04. 2017
  • BAE Systems

Knižné novinky