ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Štátny tajomník Majer sa zúčastnil na veľtrhu

obranného priemyslu DEFEA v Aténach


Štátny tajomník Ministerstva obrany Marian Majer sa zúčastnil na prvom ročníku veľtrhu obranného priemyslu DEFEA 2021 (Defence Exhibition Athens) v Aténach. Pri tejto príležitosti absolvoval tiež bilaterálne rokovania so zástupcom ministra národnej obrany Helénskej republiky Alkiviadisom Stefanisom a štátnym tajomníkom Ministerstva obrany Cyperskej republiky Andreasom P. Loukom.

Čítať ďalej
  • 13.07. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Laureátka Vojenského činu roka si prevzala

ocenenie po návrate z operácie v Afganistane


Minister obrany SR Jaroslav Naď včera prijal historicky prvú laureátku Vojenského činu roka v kategórii „Služba vlasti“, rotnú Ivanu Krivošovú. Osobne jej odovzdal ocenenie, ktoré získala ešte v roku 2020, avšak pre pôsobenie v zahraničnej operácii si ho neprevzala osobne.

Čítať ďalej
  • 13.07. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Silové rezorty našli „Železného muža"

Je ním opäť profesionálny vojak


V priestoroch Centra výcviku Lešť sa 7. až 8. júla uskutočnil v poradí už 15. ročník súťaže „Železný muž“, v rámci ktorej si zmerali sily príslušníci troch rezortov - ministerstva obrany, ministerstva vnútra a ministerstva spravodlivosti. Celkovo 30 mužov si preverilo svoje kvality v náročných disciplínach a navyše za tropických teplôt. Víťazom, teda „Železným mužom“ sa stal opäť príslušník Ozbrojených síl SR desiatnik Tomáš Dzurila z práporu ISTAR v Prešove.

Čítať ďalej
  • 13.07. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Vojskové zkoušky Toyoty Hilux

probíhaly pod taktovkou logistiků


V červenci letošního roku převezme armáda první lehké terénní automobily Toyota Hilux. Do roku 2024 by jich měla postupně zařadit do svého vozového parku 1200 kusů. Kompletně tak nahradí zastaralé sovětské vozy UAZ-469 a britské automobily Land Rover.

Čítať ďalej
  • 13.07. 2021
  • Armáda ČR

Kopřivnická Tatra se vrací na Slovensko

Bude tam vyrábět podvozky, kabiny i nadstavby


Tradiční česká automobilka Tatra Trucks spojená s holdingem Czechoslovak Group (CSG) se vrací na Slovensko. Druhý historicky nejstarší výrobce nákladních vozů na světě s bohatou historii zřizuje svou dceřinou společnost Tatra Defence Slovakia v Trenčíne, v pronajatých prostorách patřících Ministerstvu obrany Slovenské republiky. Tam bude vyrábět podvozky, kabiny a některé typy nástaveb na vozidla značky Tatra.

Čítať ďalej
  • 13.07. 2021
  • Tatra Trucks

Knižné novinky