ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

SR odovzdala humanitárnu pomoc pre Afganistan

Slovenská republika odovzdala v rámci humanitárnej pomoci pre Afganistan 540 nových školských rovnošiat pre deti z afganského mesta Mazar-e-Sharif. Humanitárnu pomoc, ktorú pripravilo Ústredie ekumenickej pastoračnej služby v Ozbrojených silách a ozbrojených zboroch SR v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, dnes vypravili z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave za účasti predstaviteľov rezortov obrany, zahraničných vecí a vnútra.

Čítať ďalej
  • 17.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Slovenský projekt Zvereneckého fondu NATO

pre Ukrajinu vstúpil do ďalšej fázy


Slovenská republika môže na základe podpisu medzinárodných zmluvných dokumentov medzi agentúrou NSPA a Ukrajinou a Ministerstvom obrany SR a agentúrou NSPA začať realizovať praktickú časť projektu Zvereneckého fondu NATO pre likvidáciu výbušnej munície a boja s improvizovanými zariadeniami (EOD/C-IED) pre Ukrajinu, v ktorom je zároveň vedúcou krajinou. K dispozícii má na to viac ako 600 000 eur, ktorými fond okrem Slovenska podporilo aj 9 spojeneckých krajín.

Čítať ďalej
  • 17.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

MO SR upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 17. do 23. decembra 2018.

Čítať ďalej
  • 17.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Velitelství mnohonárodní divize severovýchod

dosáhlo plných operačních schopností


Velitelství mnohonárodní divize severovýchod, které velí jednotkám alianční předsunuté přítomnosti na území Polska a Pobaltí, dosáhlo minulý týden plných operačních schopností. Stalo se tak v rámci cvičení Anakonda 18.

Čítať ďalej
  • 14.12. 2018
  • Armáda ČR

Generál Opata přivezl vánoční pozdravy

českým vojákům v Afghánistánu


Druhý adventní týden navštívil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata jednotky sloužící v rámci mezinárodní mise Resolute Support (RSM) v Afghánistánu. Ve dvou dnech zavítal na čtyři lokace a setkal se tak s příslušníky 18. úkolového uskupení na základně HKIA v Kábulu, 2. jednotkou podpory a vlivu v Logaru, příslušníky velitelství RSM a 11. strážní jednotky letecké základny Bagrám (Bagram Air Field, BAF).

Čítať ďalej
  • 14.12. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky