ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Jednání o obranném výzkumu a vývoji VTÚ

Ve středu 22. února letošního roku jednal ředitel Vojenského technického ústavu, s. p. Jiří Protiva s náměstkem místopředsedy vlády a ředitelem Sekce pro vědu, výzkum a inovace Arnoštem Marksem.

Čítať ďalej
  • 03.03. 2017
  • Vojenský technický ústav

Winter Medal Parade v Sektore 4

Koniec januára a celý február sú obdobím, ktoré nesúvisí len s prípravou personálu na nadchádzajúcu rotáciu, ale je to tiež obdobie, ktoré už tradične patrí v operácii UNFICYP udeľovaniu UN medailí príslušníkom modrých baretov za službu v mierových silách. Úvodnú zimnú medailovačku zorganizovalo veliteľstvo operáciu UNFICYP už v úvode februára. V nasledujúcom období prebehli medailovačky vo všetkých Sektoroch. Veliteľstvo Sektoru 4 vo Famaguste zorganizovalo pre svojich príslušníkov túto udalosť dňa 24. februára 2017.

Čítať ďalej
  • 03.03. 2017
  • UNFICYP

Cvičenie Tatra Freedom 01/17

V dňoch 7. – 8. februára 2017 vykonalo krídlo velenia riadenia a prieskumu Zvolen prvé tohtoročné cvičenie zo série Tatra Freedom. Cvičenie bolo zamerané na precvičenie velenia a riadenia vzdušnej operácie v čase krízy a vojny.

Čítať ďalej
  • 02.03. 2017
  • kvrps

Výcvik ČBZ rpv Vzdušných síl OS SR

Dňa 8. 2. 2017 sa príslušníci roty podpory velenia veliteľstva vzdušných síl, čaty bojového zabezpečenia zúčastnili prvého z niekoľkých plánovaných taktických výcvikov zameraných na zvládnutie základných bojových a taktických zručností boja v zastavaných priestoroch - SQB pod vedením rtn. Mariána Kučeru a slob. Petra Šipulu.

Čítať ďalej
  • 27.02. 2017
  • kvrps

Knižné novinky