ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

MO SR upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 15. do 21. októbra 2018. Celkovo by malo ísť o 30 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 15.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Střelecká soutěž o cenu ředitele VTÚ

Náročné střelecké situace dokonale prověřily dvacítku závodníků z Česka a ze Slovenska na čtvrtém ročníku soutěže „O pohár ředitele Vojenského technického ústavu, s. p.“ Profesní klání se uskutečnilo první říjnovou sobotu na bzenecké zkušební střelnici VTÚ a střelecké disciplíny na různý námět i distance režíroval zkušený profesionál v oboru Petr Marek.

Čítať ďalej
  • 11.10. 2018
  • Vojenský technický ústav

Vláda schválila nový štatút MO SR

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky má od dnešného dňa nový štatút. Dôvodom sú zmeny v platnej legislatíve v oblasti obrany Slovenskej republiky, Ozbrojených síl SR, letovej premávky, brannej povinnosti, ako aj v oblasti správy vojenských obvodov a vojenských lesov. Doteraz platný štatút bol naposledy novelizovaný ešte v roku 2002. Návrh nového štatútu včera schválila Vláda SR.

Čítať ďalej
  • 11.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Odovzdanie štandardy Vojenského spravodajstva

Dňa 8. októbra 2018 na slávnostnom zhromaždení pri príležitosti osláv Dňa vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky a 100. výročia vzniku Československej republiky odovzdal minister obrany Slovenskej republiky Peter Gajdoš gen. Jánovi Balciarovi štandardu riaditeľa Vojenského spravodajstva.

Čítať ďalej
  • 11.10. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky