ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Prezident SR navštívil tankistov

Minister obrany SR Peter Gajdoš pondelok 15. októbra spolu s prezidentom SR, ktorý je zároveň hlavným veliteľom Ozbrojených síl SR, Andrejom Kiskom navštívil Vojenský výcvikový priestor Kamenica nad Cirochou. Pri tejto príležitosti predstavil šéf rezortu obrany spolu s vojakmi prezidentovi spôsobilosti tankovej roty 21. zmiešaného mechanizovaného práporu Trebišov. Súčasťou ukážok boli aj streľby z tanku.

Čítať ďalej
  • 17.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Vojenskí hasiči VzS OS SR cvičili na Lešti

V dňoch 8. až 12. októbra 2018 sa uskutočnil súčinnostný výcvik vojenských hasičských jednotiek VzS OS SR v priestore CV Lešť, ktorého cieľom bolo prehlbovanie a zosúladenie odborných spôsobilostí príslušníkov Vojenskej hasičskej jednotky VzS OS SR (ďalej len VHJ pri vykonávaní špeciálnych činností počas záchranných prác. Cvičenia sa zúčastnili príslušníci hasičských jednotiek tk Sliač, dk Kuchyňa a vk Prešov.

Čítať ďalej
  • 15.10. 2018
  • Vzdušné sily OS SR

Do přípravy vojáků k nasazení do Mali

se zapojili i budoucí právníci a lékaři


Z lesa se ozývaly dlouhé dávky ze samopalu, které v pravidelných intervalech přerušovaly jen výbuchy granátů. Uprchlický tábor vybudovaný v bezprostřední blízkosti malijské metropole Bamako se ocitnul v jednom ohni. Raněných a mrtvých byly desítky. Tábor napadli bojovníci jednoho ze znepřátelených kmenů. Netrvalo dlouho a na místo dorazili příslušníci českého kontingentu, kteří zajistili perimetr tábora a přivolali MEDEVAC.

Čítať ďalej
  • 15.10. 2018
  • Armáda ČR

Čeští vojáci prošli zdokonalovacím kurzem

poskytování první pomoci v poli


Čeští vojáci 17. úkolového uskupení AČR s kvalifikací CLS (Combat Life Savers) absolvovali na základně HKIA (Hamid Karzáí International Airport) v Kábulu mezinárodní kurz Tactical Combat Casualty Care (TCCC), jehož cílem bylo zdokonalení vojáků při poskytování první pomoci v bojových podmínkách.

Čítať ďalej
  • 15.10. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky