ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Konference Vojenského výboru NATO

Ve dnech 28. až 30. září se náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Aleš Opata zúčastnil konference Vojenského výboru NATO v polské Varšavě. Hlavními tématy jednání bylo posílení vojenských schopností a připravenosti Aliance, adaptace velitelské struktury NATO, modernizace koaličních sil a nasazení vojsk v zahraničních operacích. Program konference zahájil předseda Vojenského výboru NATO Air Chief Marshal Sir Stuart Peach, po něm následovalo vystoupení ministra obrany Polska Mariusze Blaszczaka.

Čítať ďalej
  • 01.10. 2018
  • Armáda ČR

Elitný žilinský 5. pluk mení podmienky pre vstup

Elitný žilinský 5. pluk špeciálneho určenia mení od pondelka 1. októbra 2018 podmienky pre vstup. Záujemcovia už nemusia spĺňať doteraz platnú dvojročnú podmienku výkonu štátnej služby profesionálneho vojaka. Po novom sa bude môcť uchádzač o službu v 5. pluku špeciálneho určenia prihlásiť do najbližšieho výberu pre pluk hneď po absolvovaní základného výcviku.

Čítať ďalej
  • 01.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Taktická príprava ostreľovačov- špecialistov

vo Vojenskom výcvikovom priestore Turecký Vrch


V súlade s plánom prípravy Čestnej stráže prezidenta SR na výcvikový rok 2018 sa v dňoch 24.-27. septembra uskutočnila taktická príprava ostreľovačov – špecialistov vo Vojenskom výcvikovom priestore Turecký Vrch. Takticko-strelecké cvičenie pod vedením kapitána Borisa Novotného absolvovalo 12 príslušníkov útvaru.

Čítať ďalej
  • 01.10. 2018
  • Čestná stráž prezidenta SR

Slovenskí vojenskí policajti v Španielsku

Príslušníci Vojenskej polície sa zúčastňujú od 30. septembra do 6. októbra na špecializovanej príprave Angel Guardian 18 v priestoroch výcvikového centra Bétera pri Valencii v Španielsku.

Čítať ďalej
  • 01.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky