ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Čeští vojáci v Afghánistánu

rozšiřovali spolupráci s koaličními partnery


Desátá strážní rota BAF, která v říjnu ukončí nasazení v zahraniční misi v Afghánistánu, se během svého působení věnovala také možnostem podpory ze strany koaličních partnerů. Své schopnosti si čeští vojáci rozšířili na několika cvičeních především s americkými jednotkami.

Čítať ďalej
  • 03.10. 2018
  • Armáda ČR

MO ČR otevřelo druhou třídu dětské skupiny

na pražském Veleslavíně


Plukovník gšt. Ing. Pavel Vobůrka, ředitel Agentury profesního rozvoje a podpory aktivit, spolu s Ing. Martinem Lehkým, ředitelem AS-PO, zahájili provoz druhé dětské skupiny prostorách určených dětské skupině Praha.

Čítať ďalej
  • 03.10. 2018
  • Armáda ČR

Strakoničtí vojáci zamíří do Norska

Zúčastní se cvičení Trident Juncture 2018


Dva týdny zbývají do odjezdu příslušníků 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic na mezinárodní cvičení Trident Juncture 2018. Jako příslušníci úkolového uskupení pozemní protivzdušné obrany, jež bude v příštím roce součástí Sil velmi rychlé reakce NATO, se v Norsku na přelomu října a listopadu zúčastní největšího cvičení NATO za posledních deset let.

Čítať ďalej
  • 02.10. 2018
  • 25. plrp

Vojenská polícia SR dostane nové vozidlá

MO SR v aukcii ušetrilo viac ako 100 tisíc EUR


Príslušníci Vojenskej polície dostanú do konca tohto roka 21 nových vozidiel typu Pick Up 4x4 v celkovej hodnote 720 618 EUR. Ministerstvo obrany SR pri obstaraní týchto vozidiel ušetrilo vďaka elektronickej aukcii v porovnaní s predpokladanou hodnotou zákazky viac ako 100 000 EUR.

Čítať ďalej
  • 02.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky