ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Bez práva na omyl

V priestoroch Centra výcviku Lešť v posledný augustový týždeň vrcholí záverečnými praktickými skúškami premiérový kurz špecialistov EOD na odstraňovanie improvizovaných výbušných zariadení pre príslušníkov OS SR. Organizuje ho Národné centrum EOD a RCHBO v Novákoch.

Čítať ďalej
  • 27.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

MO SR upozorňuje na presuny vojenskej techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 27. augusta do 2. septembra 2018. Celkovo by malo ísť o 29 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun českých a maďarských vojakov v súvislosti s Medzinárodnými leteckými dňami SIAF 2018 a presun chorvátskych vojakov.

Čítať ďalej
  • 27.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Do cvičení Dukla Spirit 2018

se zapojili ženisté, dělostřelci a chemici


Na pět set padesát vojáků ze 72. mechanizovaného praporu Přáslavice zahájilo ve vojenském újezdu Hradiště v pondělí 20. srpna dvoutýdenní cvičení Dukla Spirit 2018. Po celou dobu je doplňují specialisté ze 153. ženijního praporu Olomouc, 132. dělostřeleckého oddílu Jince a 312. praporu radiační, chemické a biologické ochrany Liberec.

Čítať ďalej
  • 24.08. 2018
  • Armáda ČR

Druhá jednotka libereckých chemiků chystá

pro irácké kolegy od září nový obor


V pořadí druhá mobilní výcviková jednotka z libereckého pluku radiační, chemické a biologické ochrany začala působit na území Iráku na základně Al-Taji. Po srpnovém převzetí operačního úkolu začala jednotka s výcvikem padesáti příslušníků iráckého chemického vojska na chemické škole v rámci zahraniční operace Operation Inherent Resolve.

Čítať ďalej
  • 23.08. 2018
  • Armáda ČR

Ministr obrany ČR s guatemalským protějškem

hovořil o aktuálních bezpečnostních problémech


Ministr obrany CR Lubomír Metnar se v pondělí setkal s guatemalskou delegací, kterou v České republice vedl šéf tamního resortu divizní generál Luis Miguel Raldo Moreno.

Čítať ďalej
  • 22.08. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky