ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Operácia EUFOR-ALTHEA je efektívnym nástrojom

stabilizácie západného Balkánu


Slovensko plánuje v prospech stabilizácie regiónu západného Balkánu posilniť operáciu EUFOR-ALTHEA v Bosne a Hercegovine novými spôsobilosťami. Po dnešnom neformálnom rokovaní ministrov obrany členských štátov Európskej únie vo Viedni to uviedol minister obrany SR Peter Gajdoš.

Čítať ďalej
  • 30.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

VTÚ na Dnech české historie

Vojenský technický ústav, s. p. zanechal na Dnech české historie ve středočeském městysu Křivsoudov výraznou stopu a přispěl tak k tamní důstojné připomínce 100. výročí vzniku Československa. Široké veřejnosti VTÚ prezentoval svoje schopnosti v oblasti obranného výzkumu a vývoje, jakož i malosériové výroby a zkušebnictví.

Čítať ďalej
  • 29.08. 2018
  • Vojenský technický ústav

Soutěž průzkumných hlídek se inspirovala

působením druhoválečných výsadkářů


Od pondělí 27. srpna probíhá ve městě Libavá a ve vojenském újezdu Libavá VIII. ročník prestižní Soutěže průzkumných hlídek - RECCE PATROL 2018. Tu pořádá 102. průzkumný prapor. Zapojilo se do ní 18 soutěžních týmů, a to včetně jednoho slovenského z praporu ISTAR v Prešově.

Čítať ďalej
  • 29.08. 2018
  • Armáda ČR

V OS SR bude platiť nová výstrojná norma

Vojaci dostanú viac výstrojných súčiastok


Ministerstvo obrany SR zavádza od septembra novú výstrojnú normu. Profesionálni vojaci dostanú po novom viac výstrojných súčiastok. Okrem dvoch poľných uniforiem aj jednu služobnú, ktorú doteraz automaticky nedostávali všetci vojaci. Vedenie rezortu celkovo vyčlenilo 13 miliónov eur na nákup výstrojných súčiastok tak, aby mali vojaci zabezpečené všetko potrebné.

Čítať ďalej
  • 29.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Pokračující dialog VTÚ a MO ČR

Odborné schopnosti státního podniku a aktuální projekty realizované pro Armádu České republiky prostřednictvím Vojenského technického ústavu, s. p. – to byla hlavní témata pracovního jednání ředitele VTÚ Jiřího Protivy a ředitele Sekce rozvoje sil Ministerstva obrany generálmajora Iva Střechy.

Čítať ďalej
  • 28.08. 2018
  • Vojenský technický ústav

Knižné novinky