ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

251. plro má nového velitele

V pátek 3. srpna se v kasárnách V Lipkách ve Strakonicích uskutečnil slavnostní nástup u příležitosti předání a převzetí funkce velitele 251. protiletadlového raketového oddílu.

Čítať ďalej
  • 06.08. 2018
  • 25. plrp

Na najväčšom tohtoročnom vojenskom cvičení

sa zúčastní takmer 1500 vojakov


Ozbrojené sily SR sa pripravujú na najväčšie tohtoročné medzinárodné cvičenie Slovak Shield 2018, ktorého sa zúčastní takmer 1500 slovenských vojakov a príslušníkov zahraničných ozbrojených síl. Jeho cieľom je príprava na aktuálne bezpečnostné hrozby a je jedným z najvýznamnejších vojenských cvičení v stredoeurópskom priestore. Okrem príslušníkov Ozbrojených síl SR sa na ňom zúčastnia aj vojaci štátov Vyšehradskej skupiny, príslušníci Národnej gardy štátu Indiana a Pozemných síl USA v Európe. Slovensko bude zahraničných partnerov na tomto cvičení hostiť už po štvrtýkrát.

Čítať ďalej
  • 06.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

V Afghánistánu zemřeli tři čeští vojáci

V neděli 5. srpna 2018 okolo 3.50 hodin našeho času došlo při patrole v okolí základny Bagrám v afghánské provincii Parwan k útoku sebevražedného atentátníka. V uvedenou dobu prováděla pěší patrola běžnou činnost ve stanoveném prostoru. Následkem výbuchu utrpěli tři čeští vojáci, rotný Martin Marcin (1982), desátník Kamil Beneš (1990) a desátník Patrik Štěpánek (1993), smrtelná zranění.

Čítať ďalej
  • 06.08. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 6. do 12. augusta 2018. Celkovo by malo ísť o 15 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 06.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Poděkování za přínos českých vojáků

slyšel český velvyslanec na kábulské základně


Velvyslanec České republiky v Kábulu Petr Štěpánek navštívil v úterý 31. července příslušníky 17. úkolového uskupení Armády České republiky a velitele letecké základny HKIA brigádního generála Hasana Hüseyina Kanbura.

Čítať ďalej
  • 03.08. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky