ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojáci 21. ÚU předali humanitární dar

Příslušníci 21. úkolového uskupení Armády ČR v misi Resolute Support, jejichž úkolem je především administrativní a logistická podpora českých vojáků v Afghánistánu, také pomáhají a podporují místní obyvatele. Nedávno se podíleli na předání humanitárního daru pro afghánské děti.

Čítať ďalej
  • 10.08. 2020
  • Armáda ČR

Minister obrany SR navštívil OKMVaK

Vojenských policajtov vo Vlkanovej – Hronseku navštívili v piatok 31. júla 2020 minister obrany SR Jaroslav Naď a štátny tajomník rezortu Marian Majer. Riaditeľ odboru pplk. Ing. Marián Turanský počas prezentácie činnosti odboru, oboznámil hlavných funkcionárov s jeho úlohami, poslaním, ale aj potrebami vojenských policajtov a zároveň predstavil priestory, v ktorých odbor pôsobí.

Čítať ďalej
  • 10.08. 2020
  • Vojenská polícia

Češi v Bamaku podpořili školu,

kterou založila Češka


Velitel mise EUTM brigádní generál František Ridzák, vedoucí Zastupitelského úřadu ČR v Mali Robert Kopecký a čeští vojáci podpořili školu v hlavním městě Bamaku. Dětem předali školní potřeby, které jim věnovali jejich vrstevníci ze ZŠ v Roztokách.

Čítať ďalej
  • 10.08. 2020
  • Armáda ČR

Vojenskí policajti sa zdokonaľovali v oblasti

vyšetrovania environmentálnej kriminality


V priestoroch Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR Bratislava sa dňa 27. júla 2020 konalo odborné vzdelávanie príslušníkov Policajného zboru SR k problematike odhaľovania a dokumentovania environmentálnej trestnej činnosti, ktoré organizoval a odborne zastrešoval Odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru SR.

Čítať ďalej
  • 10.08. 2020
  • Vojenská polícia

ÚVN Praha zvýšila kapacitu odběrových míst

na testování onemocnění Covid-19

<
Od pátku 31. července 2020 je v areálu Ústřední vojenské nemocnice Praha zřízeno třetí odběrové místo pro testy na onemocnění Covid-19. Celková možná kapacita odebraných vzorků se tak v ÚVN zvýšila ze současných cca 600 až na 1000 denně.

Čítať ďalej
  • 10.08. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky