ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Generál Opata navštívil vojáky v Pobaltí

Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Aleš Opata navštívil tento týden ve středu a ve čtvrtek vojáky minometné čety 71. mechanizovaného praporu z Hranic a mechanizované roty ze žateckého 41. mechanizovaného praporu v Pobaltí, kde jsou součástí jednotky v rámci alianční předsunuté přítomnosti (enhance Forward Presence, eFP). Doprovodili ho zástupci Výboru pro obranu, konkrétně předsedkyně Jana Černochová a místopředseda Jan Lipavský.

Čítať ďalej
  • 07.12. 2018
  • Armáda ČR

Vojenská polícia SR dostala nové vozidlá

Vojenská polícia SR dnes dostala do používania 21 nových vozidiel Ford Ranger 4x4 Pick Up, z toho 11 v bielej farbe a 10 s kaki (RAL 6031) náterom. Ich dodávateľom je spoločnosť Autopolis, s. r. o. Nové vozidlá majú dieselové agregáty 2,2 TDCi s výkonom 118 kW a krútiacim momentom 385 N/m.

Čítať ďalej
  • 07.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Ochrana lidských práv a svobod

je pro Ministerstvo obrany ČR důležitá


Ve středu 5. prosince se v Domě armády Praha se uskutečnil již 3. ročník metodického dne hlavní inspektorky ochrany lidských práv v resortu obrany Lenky Marečkové. Přes dvě stovky zástupců armády a ministerstva obrany přivítal náměstek pro řízení sekce dozoru a kontroly MO Antonín Rada, pod jehož záštitou se konference konala.

Čítať ďalej
  • 06.12. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Čestná stráž privítala predsedu

Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR


Dňa 6. decembra 2018 sa uskutočnila návšteva predsedu Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Radka Vondráčka v priestoroch Národnej rady SR, kde ako prvý zahraničný politik vystúpil na rokovaní parlamentu SR.

Čítať ďalej
  • 06.12. 2018
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Minister Gajdoš rokoval v Sarajeve

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes v Sarajeve rokoval s ministerkou obrany Bosny a Hercegoviny Marinou Pendeš. Počas stretnutia diskutovali o pôsobení slovenských vojakov v operácii EUFOR ALTHEA, ako aj o možnostiach spolupráce ozbrojených síl oboch štátov v oblasti spoločného výcviku a vzdelávania.

Čítať ďalej
  • 06.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky