ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Závodní monoposty ČVUT se představí

v pražském Kampusu Dejvice


Zítra, ve středu 30. září 2020 se v Technické ulici v Praze-Dejvicích uskuteční tradiční akce Den s formulemi a závodními motocykly ČVUT 2020, na níž budou k vidění nejnovější monoposty z dílen studentských týmu z Fakulty elektrotechnické, Fakulty strojní a Fakulty dopravní Českého vysokého učení technického v Praze.

Čítať ďalej
  • 29.09. 2020
  • ČVUT

Presuny techniky cez územie Slovenska

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 28. septembra do 4. októbra 2020 je cez územie SR plánovaných 7 cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Konkrétne pôjde o presun amerických, belgických, českých, chorvátskych a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 29.09. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Armáda ČR převzala nové přilby

Armáda České republiky převzala první dodávku ochranných balistických přileb 2017 od české firmy Argun. Celkem se jedná o 11 603 kusů, které byly převezeny z Hradce Králové do Centra zabezpečení materiálem týlových služeb v Brně ke kontrole a přijetí do evidence. První kusy zamíří k příslušníkům 7. mechanizované brigády, která drží hotovost v aliančních Silách rychlé reakce (NRF - NATO Response Force).

Čítať ďalej
  • 25.09. 2020
  • Armáda ČR

V Centre výcviku Lešť prebieha výcvik

vojakov aktívnych záloh


V centre výcviku Lešť aktuálne prebieha výcvik vojakov zaradených do aktívnych záloh, ten zajtra ukončí 43 frekventantov zo Ženijného práporu v Seredi. Od včerajšieho dňa sa k nim pripojilo aj 16 vojakov aktívnych záloh z Práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany v Rožňave, ktorí sa neskôr presunú do Výcvikového a testovacieho centra v Zemianskych Kostoľanoch, pričom výcvik ukončia 2. októbra 2020.

Čítať ďalej
  • 25.09. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Zmena veliteľa ZaNKIS Ružomberok

V Ružomberských kasárňach sa 22. septembra 2020 konal slávnostný nástup pri príležitosti personálnej výmeny na poste veliteľa Základne nasaditeľných KIS. V tento deň odovzdal velenie plukovník Marián Šanta, ktorý odchádza plniť úlohy do Banskej Bystrice.

Čítať ďalej
  • 25.09. 2020
  • ZaNKIS

Knižné novinky