ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Meopta bude vyrábět zaměřovače pro CV90

Meopta, český výrobce přesné optiky, se bude podílet na výrobě unikátní zaměřovací technologie pro bojová vozidla pěchoty (BVP) typu CV90 společnosti BAE Systems. Meopta podepsala memorandum o porozumění se společností Saab. Tato dohoda, k jejímuž uzavření došlo na Dnech NATO 2017 v Ostravě, se týká výroby klíčových komponent pro systém řízení palby obrněnců CV90, v níž Meopta a Saab figurují jako subdodavatelé.

Čítať ďalej
  • 01.12. 2017
  • BAE Systems

Taktické cvičenie Blue Beret

V priestoroch posádkového cvičiska Kolíňanský vrch sa v dňoch 28. a 29. novembra uskutočnilo taktické cvičenie príslušníkov OS SR zaradených do vojenskej operácie UNFICYP na Cypre s termínom rotácie v marci 2018, čím vyvrcholila trojtýždňová intenzívna príprava na pôde Protilietadlovej raketovej brigády (plrb) Nitra.

Čítať ďalej
  • 01.12. 2017
  • plrb

Náčelník GŠ OS Macedónska na návšteve SR

Generálporučík Metodija Velichkovski s delegáciou pricestoval na návštevu Slovenskej republiky. Recipročná návšteva na pozvanie generála Maxima nadväzuje na cestu náčelníka Generálneho štábu OS SR v Macedónsku, počas ktorej sa generál Maxim zoznámil s vtedy aktuálnou situáciou na macedónsko-gréckej hranici v čase vrcholiacej utečeneckej krízy.

Čítať ďalej
  • 30.11. 2017
  • Ozbrojené sily SR

V Lotyšsku už pôsobia styční dôstojníci zo SR

Dvaja príslušníci Ozbrojených síl Slovenskej republiky už pôsobia v Lotyšsku, kde pripravujú podmienky pre nasadenie slovenského príspevku v rámci tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti (eFP) NATO vo veľkosti mechanizovanej roty s nevyhnutným zabezpečením. Slovenská republika plánuje do Lotyšska vyslať celkovo do 152 profesionálnych vojakov, a to v dvoch rotáciách v najbližších dvoch rokoch.

Čítať ďalej
  • 30.11. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky