ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

44. lehký motorizovaný prapor

si připomněl desetileté výročí


Desetileté výročí si ve čtvrtek 4. října slavnostním nástupem v Žižkových kasárnách připomněl 44. lehký motorizovaný prapor v Jindřichově Hradci. Zúčastnil se ho náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata, zástupci státní správy, samosprávy a řada dalších hostů.

Čítať ďalej
  • 09.10. 2018
  • Armáda ČR

Súčinnostné cvičenie Laborec 2018

Vo štvrtok 4. októbra 2018 sa príslušníci Centra potrubnej dopravy zapojili do súčinnostného cvičenia jednotiek Havarijno – obnovovacieho systému „Laborec 2018“ pri obci Vojany v Michalovskom okrese. Úlohou bolo precvičiť koordináciu zložiek pri vzniku mimoriadnej situácie na ropovode a minimalizovať tak dopad na životné prostredie.

Čítať ďalej
  • 09.10. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Príprava deviatej rotácie do vojenskej operácie

Resolute Support Afganistan


Ozbrojené sily Slovenskej republiky sa v nebojovej operácii Resolute Support (RS) v Afganistane podieľajú na udržaní bezpečnejšieho prostredia spolu s budovaním a rozvojom samotných Afganských národných bezpečnostných síl. Súčasťou národnej prípravy do nebojovej misie je výcvik kľúčového personálu vo Výcvikovej jednotke vojenských misií (VJVM) Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine (ZaVaMD).

Čítať ďalej
  • 09.10. 2018
  • ZaVaMD

Ministr obrany navštívil vojáky v Afghánistánu

a ocenil jejich práci a nasazení


Ministr obrany ČR Lubomír Metnar v noci na pondělí ukončil svou první pracovní cestu k českým vojákům v Afghánistánu. Zde se seznámil jak s úkoly mise, tak i s příběhy vojáků a jejich motivací. Nechyběla ani vzpomínka na tři padlé vojáky a symbolické uctění jejich památky v podobě položení pamětní mince ministra na pietním místě, které bude navždy připomínat naše oběti na oltáři vlasti.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Čtyřicítka vojáků obdržela ocenění

za zahraniční misi v Mali


Náměstkyně ministra obrany Kateřina Suchoňová, zástupce náčelníka Generálního štábu – ředitel Společného operačního centra MO generálmajor Jiří Verner a další představitelé Armády České republiky se v pátek 5. října zúčastnili nástupu čtyřicítky vojáků po návratu ze zahraniční operace v Mali ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky