ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Do přípravy vojáků k nasazení do Mali

se zapojili i budoucí právníci a lékaři


Z lesa se ozývaly dlouhé dávky ze samopalu, které v pravidelných intervalech přerušovaly jen výbuchy granátů. Uprchlický tábor vybudovaný v bezprostřední blízkosti malijské metropole Bamako se ocitnul v jednom ohni. Raněných a mrtvých byly desítky. Tábor napadli bojovníci jednoho ze znepřátelených kmenů. Netrvalo dlouho a na místo dorazili příslušníci českého kontingentu, kteří zajistili perimetr tábora a přivolali MEDEVAC.

Čítať ďalej
  • 15.10. 2018
  • Armáda ČR

Čeští vojáci prošli zdokonalovacím kurzem

poskytování první pomoci v poli


Čeští vojáci 17. úkolového uskupení AČR s kvalifikací CLS (Combat Life Savers) absolvovali na základně HKIA (Hamid Karzáí International Airport) v Kábulu mezinárodní kurz Tactical Combat Casualty Care (TCCC), jehož cílem bylo zdokonalení vojáků při poskytování první pomoci v bojových podmínkách.

Čítať ďalej
  • 15.10. 2018
  • Armáda ČR

MO SR predstavilo aj prototyp vozidla 8x8

Ministerstvo obrany SR minulý týždeň predstavilo verejnosti na autosalóne v Nitre prototyp bojového obrneného vozidla 8x8. Návštevníci tak majú možnosť pozrieť si zblízka tento špičkový produkt domáceho obranného priemyslu vyrobený v spolupráci s Fínskom.

Čítať ďalej
  • 15.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Sústredená príprava guľometníkov

V dňoch 14. až 20. septembra 2018 sa za riadenia rotného Róberta Rozgonyiho uskutočnil sústredený výcvik guľometníkov 21. zmiešaného mechanizovaného práporu Trebišov a 23. motorizovaného práporu Trebišov.

Čítať ďalej
  • 15.10. 2018
  • 21. zmpr

Knižné novinky