ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Minister obrany Jaroslav Naď rokoval

s rumunskou veľvyslankyňou S. Arhire


V diskusii o aktuálnych otázkach obrany a bezpečnosti vrátane súčasných výziev v medzinárodnom prostredí, potvrdili včera na pôde rezortu obrany minister obrany Jaroslav Naď a veľvyslankyňa Rumunska Steluţa Arhire záujem o ďalší rozvoj a prehlbovanie spolupráce v tejto oblasti medzi oboma štátmi tak na bilaterálnej, ako aj multilaterálnej úrovni.

Čítať ďalej
  • 21.07. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Príslušníci 2. mb cez víkend opäť pomáhali

Na základe požiadavky krízového štábu poskytli príslušníci 2.mechanizovanej brigády uplynulý víkend, 18. a 19. júla, sily a prostriedky na odstránenie následkov povodne, ktorá zasiahla obec Ňagov v okrese Medzilaborce.

Čítať ďalej
  • 21.07. 2020
  • 2. mb

Military Skills na Cypre v rukách

slovenských vojenských policajtov


Veliteľstvo misie FMPU (Force Military Police Unit) v Cypesrkej Nikozii tak ako každý rok, tak aj teraz organizovalo 15. júla 2020 súťaž Military Skills.

Čítať ďalej
  • 20.07. 2020
  • Vojenská polícia SR

Rošáda vo velení v útvaroch špeciálnych síl

V piatok 17. júla 2020 sa na nádvorí kasární v Martine – Podháji uskutočnil slávnostný ceremoniál výmeny veliteľov útvarov slovenských Síl pre špeciálne operácie – martinského Strediska civilno-vojenskej spolupráce a psychologických operácií a žilinskej Výcvikovej základne Síl pre špeciálne operácie. Obaja končiaci velitelia – major Matúš Šostronek i major Rastislav Mäsiar - majú namierené na významné pozície v medzinárodných vojenských štruktúrach v Holandsku a Belgicku.

Čítať ďalej
  • 20.07. 2020
  • VeSŠO

Plánované presuny techniky cez územie Slovenska

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 20. do 26. júla 2020 je cez územie SR plánovaných deväť cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Konkrétne pôjde o presuny amerických, českých, nemeckých a poľských vojakov rámci rotácie a návratu z cvičení.

Čítať ďalej
  • 20.07. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky