ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Na Lešti vrcholí príprava aktívnych záloh ženistov

V priestoroch Centra výcviku Lešť v predposledný júnový týždeň vrcholí praktickým odborným výcvikom príprava 40 príslušníkov aktívnych záloh, ktorí 11. júna nastúpili k seredskému ženijnému práporu. Ich zloženie je podľa zástupcu veliteľa práporu majora Rastislava Duboveckého rôznorodé. Sú medzi nimi bývalí profesionálni vojaci, aj absolventi dobrovoľnej vojenskej prípravy.

Čítať ďalej
  • 21.06. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Psovodi cvičili pod Nízkymi Tatrami

V priestoroch Krpáčova pod Nízkymi Tatrami a v niektorých ďalších lokalitách v Brezne a Podbrezovej sa od 18. do 22. júna uskutočnil Medzinárodný kooperačný výcvik psovodov a služobných psov ozbrojených zborov a Vojenskej polície. Riadiaci výcviku hlavný kynológ MO SR a vedúci oddelenia kynológie Odboru výcviku a kynológie Vlkanová-Hronsek Vojenskej polície major Peter Šoltés minulý rok vyslovil želanie, aby sa na výcviku stretli nielen zástupcovia rezortu obrany, vnútra a spravodlivosti zo Slovenska, ale postupne všetkých krajín V4.

Čítať ďalej
  • 21.06. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Armáda České republiky má velké ambice

v oblasti komunikačních a informačních systémů


Cvičiště Bečva v Lipníku nad Bečvou se stalo pro specialisty spojovacího vojska na deset dní druhým domovem. Absolvovali zde cvičení Czech Steadfast Cobalt 2018, jehož cílem bylo ověření schopností systému velení a řízení v národních podmínkách. Vojáky navštívil náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Aleš Opata, první zástupce náčelníka GŠ generálporučík Jiří Baloun a ředitel sekce podpory MO generálmajor Jaromír Zůna.

Čítať ďalej
  • 20.06. 2018
  • Armáda ČR

Pardubičtí logistici na Strong Eagle 2018

cvičili reálnou podporu výsadkářům


Vojáci ze 141. praporu logistiky Pardubice se až do 15. června účastnili cvičení Strong Eagle 2018, které se uskutečnilo ve vojenském újezdu Hradiště. Jeho cílem bylo plnění úkolů vyplývajících ze zařazení této jednotky do 4. brigádního úkolového uskupení, zejména pak procvičení a zdokonalení v komplexním logistickém zabezpečení.

Čítať ďalej
  • 20.06. 2018
  • 14. plogp

Americkí a slovenskí vojaci budú cvičiť v Martine

Americkí vojaci budú od 1. júla 2018 v Martine cvičiť spoločne s príslušníkmi Ozbrojených síl SR. V rámci 18-mesačného výcviku si precvičia možnosti zvýšenia vzájomnej interoperability, ako aj rozvoja spôsobilostí civilno-vojenskej spolupráce (CIMIC). Prítomnosť príslušníkov Ozbrojených síl USA na Slovensku, ktorí sa zúčastnia na výcvikovej aktivite, dnes schválili poslanci Národnej rady Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 20.06. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky