ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Jednotka z 11. mpr je už v Lotyšsku

„Výcvik, príprava techniky a materiálu na vyslanie príspevku OS SR do operácie Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku sú splnené. Ste pripravení.“ Aj tieto slová odzneli 21. júna 2018 na slávnostnej rozlúčke za účasti ministra obrany SR Petra Gajdoša, náčelníka Generálneho štábu OS SR generálporučíka Daniela Zmeka a ďalších hostí s príslušníkmi OS SR odchádzajúcimi na plnenie úloh záväzku Slovenskej republiky v Lotyšsku.

Čítať ďalej
  • 09.07. 2018
  • 11. mpr

Príslušníci dobrovoľnej vojenskej prípravy

majú za sebou prvé dni výcviku


Vojaci dobrovoľnej vojenskej prípravy majú za sebou prvé dni výcviku. Celkovo 87 účastníkov, z toho 23 žien cvičí od pondelka 2. júla v priestoroch Základne vojenského a mobilizačného doplňovania v Martine. Počas 11 týždňov získajú príslušníci dobrovoľnej vojenskej prípravy základné vojenské vedomosti zručnosti a po jeho úspešnom ukončení aj viac ako 1100 eur. Do Martina ich prišli podporiť aj minister obrany SR Peter Gajdoš a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR genpor. Daniel Zmeko.

Čítať ďalej
  • 09.07. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Rezort obrany upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 9. do 15. júla 2018. Celkovo by malo ísť o 23 cestných presunov a jeden železničný transport zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun poľských, chorvátskych a amerických vojakov.

Čítať ďalej
  • 09.07. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Ředitel Vojenského zpravodajství udělil záštitu

soutěži kybernetické bezpečnosti


Ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun udělil záštitu 3. ročníku kybernetické soutěže bezpečnosti (Cyber Security Competition) pro studenty středních škol, kterou pořádá česká pobočka neziskové a vzdělávací organizace AFCEA (Armed Forces Communication & Electronics Association).

Čítať ďalej
  • 04.07. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Pôsobenie príslušníkov Vojenskej polície SR

v operáciách/misiách krízového manažmentu


V mesiaci máj 2018 došlo k pravidelnej výmene príslušníka Vojenskej polície pôsobiaceho v operácii Resolute Support (RS) v Afganistane s tým, že na pozícii ako člen prvku NSE bol nahradený rotmajster Vladimír FECURA v súčasnosti už pôsobiacim na tejto pozícii príslušníkom VP nadrotmajstrom Radovanom Januškom.

Čítať ďalej
  • 04.07. 2018
  • Vojenská polícia SR

Knižné novinky