ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Na akadémii OS SR promovalo 72 kadetov

Slávnostnými promóciami dnes ukončilo bakalárske štúdium na Akadémii ozbrojených síl generála M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši ďalších 72 kadetov. Všetci budú ďalej pokračovať vo vysokoškolskom štúdiu druhého stupňa, ktoré ukončia vyradením a ustanovením do funkcie.

Čítať ďalej
  • 12.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Minister Gajdoš rokoval s Z. A. Vapnim

Minister obrany SR Peter Gajdoš včera na pôde rezortu obrany rokoval s veľvyslancom Izraela Zvi Avinerom Vapnim pri príležitosti ukončenia jeho pôsobenia na Slovensku. Počas rozlúčkového stretnutia venovali pozornosť aktuálnym otázkam bilaterálnej spolupráce medzi oboma krajinami a zhodnotili tiež jej doterajšie výsledky.

Čítať ďalej
  • 12.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Saab podpísal s vládou USA rámcovú dohodu

o systéme AT4 a munícii pre Carl-Gustaf


Spoločnosť Saab a americká vláda podpísali niekoľkoročnú rámcovú dohodu, ktorá umožní americkej armáde, námorníctvu a špeciálnym jednotkám počas piatich rokov zadávať objednávky v hodnote až 445 miliónov dolárov.

Čítať ďalej
  • 12.07. 2019
  • Saab

Speciální testování vojenských vozidel ve vodě

Zkušebna vozidel v odštěpném závodu Vojenský technický ústav pozemního vojska Vyškov provádí celou řadu odborných zkoušek jak pro potřeby Armády České republiky, tak i pro další ozbrojené síly NATO. K jejich provádění je toto unikátní pracoviště pověřenou „Národní autoritou pro zkoušení vojenských vozidel“ podle normy NATO označené STANAG 4357. K tomuto účelu je zkušebna vybavena speciálními přístroji a zařízeními, včetně zkušebního terénního okruhu.

Čítať ďalej
  • 11.07. 2019
  • Vojenský technický ústav

Knižné novinky