ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

V Afghánistánu zemřeli tři čeští vojáci

V neděli 5. srpna 2018 okolo 3.50 hodin našeho času došlo při patrole v okolí základny Bagrám v afghánské provincii Parwan k útoku sebevražedného atentátníka. V uvedenou dobu prováděla pěší patrola běžnou činnost ve stanoveném prostoru. Následkem výbuchu utrpěli tři čeští vojáci, rotný Martin Marcin (1982), desátník Kamil Beneš (1990) a desátník Patrik Štěpánek (1993), smrtelná zranění.

Čítať ďalej
  • 06.08. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 6. do 12. augusta 2018. Celkovo by malo ísť o 15 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 06.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Poděkování za přínos českých vojáků

slyšel český velvyslanec na kábulské základně


Velvyslanec České republiky v Kábulu Petr Štěpánek navštívil v úterý 31. července příslušníky 17. úkolového uskupení Armády České republiky a velitele letecké základny HKIA brigádního generála Hasana Hüseyina Kanbura.

Čítať ďalej
  • 03.08. 2018
  • Armáda ČR

Komplexný štábny nácvik plrb

V dňoch 31. júla až 3. augusta prebiehal na pôde Protilietadlovej raketovej brigády Nitra (plrb) komplexný štábny nácvik (KŠN) ako súčasť prípravy na cvičenie Air Shield 2018 (AISD 18).

Čítať ďalej
  • 03.08. 2018
  • plrb

Přes 110 absolventů Univerzity obrany

pozbylo status studenta a stalo se důstojníky


Téměř uprostřed prázdnin, 27. července, uspořádala jediná vojenská vysoká škola v České republice slavnostní vyřazení svých absolventů na centrálním brněnském náměstí Svobody. Stalo se tak podruhé v historii Univerzity obrany, kdy škola prokázala svou sounáležitost s městem, v němž sídlí. Odchodu 114 dosavadních studentů Univerzity obrany na první pozice jejich vojenské kariéry tak přihlížela i veřejnost.

Čítať ďalej
  • 02.08. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky