ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Minister Gajdoš uviedol ďalších veteránov

do Siene slávy Ministerstva obrany SR


Minister obrany Peter Gajdoš v utorok 26. novembra v priestoroch Radošinského naivného divadla uviedol do Siene slávy Ministerstva obrany SR ďalších štyroch novodobých veteránov. Počas tradičného predvianočného stretnutia si ocenenia za svoje pôsobenie v zahraničných misiách a operáciách prevzali des. Milan Tomlák, pplk. Štefan Rigas, nrtm. Marián Valach a jeden príslušník z 5. pluku špeciálneho určenia Žilina.

Čítať ďalej
  • 28.11. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Slávnostné vyradenie absolventov

ďalšieho odborného výcviku


V piatok 22. novembra 2019 bol v priestoroch Poddôstojníckeho klubu v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania (ZaVaMD) Martin ukončený Ďalší odborný výcvik vojenskej odbornosti „veliaci poddôstojník“. Do výcviku, cieľom ktorého bolo poskytnúť základné odborné a taktické poznatky pre výkon funkcie veliaci poddôstojník, nastúpilo 16 frekventantov zo zložiek OS SR.

Čítať ďalej
  • 28.11. 2019
  • ZaVaMD

„U VTÚ jsme našli celou řadu inspirace,“

říká generál Ngo Van Giao


V pondělí 25. listopadu 2019 zavítala na ředitelství Vojenského technického ústavu, s. p. v pražských Kbelích delegace odboru vojenské vědy Ministerstva obrany Vietnamu, kterou vedl její generální ředitel generálmajor Ngo Van Giao.

Čítať ďalej
  • 27.11. 2019
  • Vojenský technický ústav

Poslední strážní rota Armády ČR v Bagrámu

Ministr obrany Lubomír Metnar během návštěvy v Afghánistánu oznámil ukončení působení strážní roty na základně Bagrám. Vojáci by tam měli setrvat zhruba do konce března. Armáda ČR se v Afghánistánu zaměří především na podporu výcviku tamních sil a plánuje do země poslat další vojenské lékaře.

Čítať ďalej
  • 27.11. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Síly rychlé reakce ladily bojovou střelbu

s letectvem i dělostřelci


V uplynulých 14 dnech hraničtí vojáci absolvovali ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá poslední letošní polní výcvik. Jeho cílem bylo udržení schopností manévrových jednotek a prohloubení dovedností jejich velitelů a integrace příslušníků ostatních útvarů a zařízení AČR při působení v silách rychlé reakce NRF (NATO Response Force), které od 1. ledna přejdou do sil velmi rychlé reakce VJTF (Very High Readiness Forces).

Čítať ďalej
  • 27.11. 2019
  • Armáda ČR

Knižné novinky