ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojakov kreslilo najviac detí za posledné roky

Do 17. ročníka výtvarnej súťaže „Vojaci očami detí“ sa tento rok zapojilo najviac detí za posledné roky. 183 škôl a 6 jednotlivcov poslalo do súťaže celkovo 1662 výtvarných prác, z ktorých porota zložená z vojakov, pracovníkov rezortu obrany a výtvarníkov vybrala tie najlepšie v kategórii mladších a starších žiakov a udelila aj jedno čestné uznanie.

Čítať ďalej
  • 07.06. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Výsadkáři v rámci cvičení Strong Eagle 2018

projdou náročnými certifikačními testy


Už v pátek 1. června začalo pro 4. brigádu rychlého nasazení největší cvičení nazvané Strong Eagle 2018. Do vojenského újezdu Hradiště se proto sjelo více než 1500 vojáků a v neděli se na ně přijela podívat i ministryně obrany Karla Šlechtová.

Čítať ďalej
  • 05.06. 2018
  • 4. brn

Kurz pro ukrajinské vojáky v Kyjevě

Vliv logistiky na činnosti v operaci


Mnohonárodní centrum pro koordinaci logistiky (MLCC) ve spolupráci s velitelstvím NATO pro operace (ACO) a Univerzitou obrany ČR pořádalo čtyřtýdenní logistický kurz (General Logistics Introductory Course) na půdě Národní univerzity obrany Ivana Cherniakhovského v Kyjevě. Cílem byla podpora reformy logistiky ukrajinských ozbrojených sil.

Čítať ďalej
  • 05.06. 2018
  • Armáda CR

Začalo sa cvičenie Tobruq Legacy 2018

Slovenskí profesionálni vojaci si v týchto dňoch preverujú svoje spôsobilosti na najväčšom cvičení protivzdušnej obrany NATO v Európe, Tobruq Legacy 2018, ktoré sa v pondelok 4. júna začalo vo výcvikovom priestore Várpalota v Maďarsku.

Čítať ďalej
  • 05.06. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Pozemní síly Armády ČR jsou v dobré kondici

Novým velitelem Pozemních sil AČR se v úterý 29. května stal brigádní generál Josef Kopecký, který dosud působil jako velitel Velitelství výcviku - Vojenské akademie ve Vyškově. Ve funkci vystřídal generálmajora Štefana Kaletu, který na této pozici strávil necelé dva roky a nyní odchází do důchodu.

Čítať ďalej
  • 04.06. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky